Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
1. března 2020

Ondráček: Uděláme vše pro to, abychom šestku udrželi

Neúspěšná šňůra pokračuje dál. Slavia nedokázala bodovat v utkání proti Porubě a popáté za sebou prohrála. Ostravané vstřelili vítězný gól necelých pět minut před koncem. „Je to škoda, ale musíme to hodit za hlavu. Uděláme všechno pro to, abychom udrželi šestku,“ hlásí útočník Martin Ondráček.

V 52. minutě jste vyrovnali na 2:2, ale nakonec neberete po vítězném gólu Poruby méně než pět minut před koncem ani bod. Jak hodnotíš takhle smolnou porážku?

Je to smolné. Nedaří se nám. Předtím jsme měli sérii výher, teď máme sérii proher, ale musíme se z toho co nejrychleji dostat.

Kde se zápas lámal?

Jedním ze zlomových okamžiků byla přesilovka 5 na 3, kterou jsme měli téměř dvě minuty a za stavu 1:0.

Dva ze tří gólů jste dostali v oslabení a nevyužili jste ani jednu ze šesti přesilovek. Co zlepšit, co se speciálních formací týče?

Ta dvě oslabení jsme si špatně rozebrali, bylo to vždy hned po buly, kdy jsme inkasovali. Martinovi jsme v zádu vůbec nepomohli, blbě jsme blokovali střely. Je to škoda, ale musíme to hodit za hlavu. Uděláme všechno pro to, abychom udrželi šestku.

Na střely jste ale jednoznačně vyhráli 48:23. Chyběla vám větší střelecká efektivita?

Určitě, byli jsme aktivnější, ale v zakončení nám chybí klid, střely jsou nepřipravené. Potřebovali bychom nějaký šťastný gól – aby se to k nám odrazilo, nakoplo nás to a my se zvedli.

Celkově je to pátá porážka v řadě. Co stojí za tou nepovedenou sérií?

Koncentrujeme se naplno, celá kabina se snaží. Nelepí to. Ta předešlá vítězná série vypadala dobře, ale v některých zápasech jsme měli štěstí, to je důležité si přiznat. Teď to štěstí nemáme, otočilo se to. Blbě se na to kouká – je to buď série proher, nebo série výher, není tam nic mezi tím. Budeme se snažit uhrát každý bod a udržet šestku.

Do konce nadstavby zbývají tři kola, v příštím zápase se představíte na ledě Českých Budějovic. Cíl je jasný – bodovat, že?

Určitě, do konce jsou tři kola a každý tým už teď počítá. Budeme se snažit v Budějovicích urvat každý bod, naposledy jsme tam vyhráli v prodloužení. Chceme to zopakovat a udržet se v nejlepší šestce.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více
A-TÝM 5.4.2020

Příprava asi v normální podobě nezačne, říká Veber. Chce přivést útočníky

Slavia postoupila v předčasně skončeném ročníku do nadstavby a až do posledních chvil se držela v šestce zajišťující čtvrtfinále. Závěr sezony se však sešívaným nepovedl. „Šňůra porážek na konci ...

Číst více