6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
1. března 2020

Ondráček: Uděláme vše pro to, abychom šestku udrželi

Neúspěšná šňůra pokračuje dál. Slavia nedokázala bodovat v utkání proti Porubě a popáté za sebou prohrála. Ostravané vstřelili vítězný gól necelých pět minut před koncem. „Je to škoda, ale musíme to hodit za hlavu. Uděláme všechno pro to, abychom udrželi šestku,“ hlásí útočník Martin Ondráček.

V 52. minutě jste vyrovnali na 2:2, ale nakonec neberete po vítězném gólu Poruby méně než pět minut před koncem ani bod. Jak hodnotíš takhle smolnou porážku?

Je to smolné. Nedaří se nám. Předtím jsme měli sérii výher, teď máme sérii proher, ale musíme se z toho co nejrychleji dostat.

Kde se zápas lámal?

Jedním ze zlomových okamžiků byla přesilovka 5 na 3, kterou jsme měli téměř dvě minuty a za stavu 1:0.

Dva ze tří gólů jste dostali v oslabení a nevyužili jste ani jednu ze šesti přesilovek. Co zlepšit, co se speciálních formací týče?

Ta dvě oslabení jsme si špatně rozebrali, bylo to vždy hned po buly, kdy jsme inkasovali. Martinovi jsme v zádu vůbec nepomohli, blbě jsme blokovali střely. Je to škoda, ale musíme to hodit za hlavu. Uděláme všechno pro to, abychom udrželi šestku.

Na střely jste ale jednoznačně vyhráli 48:23. Chyběla vám větší střelecká efektivita?

Určitě, byli jsme aktivnější, ale v zakončení nám chybí klid, střely jsou nepřipravené. Potřebovali bychom nějaký šťastný gól – aby se to k nám odrazilo, nakoplo nás to a my se zvedli.

Celkově je to pátá porážka v řadě. Co stojí za tou nepovedenou sérií?

Koncentrujeme se naplno, celá kabina se snaží. Nelepí to. Ta předešlá vítězná série vypadala dobře, ale v některých zápasech jsme měli štěstí, to je důležité si přiznat. Teď to štěstí nemáme, otočilo se to. Blbě se na to kouká – je to buď série proher, nebo série výher, není tam nic mezi tím. Budeme se snažit uhrát každý bod a udržet šestku.

Do konce nadstavby zbývají tři kola, v příštím zápase se představíte na ledě Českých Budějovic. Cíl je jasný – bodovat, že?

Určitě, do konce jsou tři kola a každý tým už teď počítá. Budeme se snažit v Budějovicích urvat každý bod, naposledy jsme tam vyhráli v prodloužení. Chceme to zopakovat a udržet se v nejlepší šestce.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více