MLÁDEŽ
22. března 2021

Osmnáctka se připravuje na MS, Slavíček opět v nominaci

České reprezentační osmnáctce startuje další fáze přípravy před vrcholem sezony, kterým je mistrovství světa ve Spojených státech amerických. V nominaci je opět i slávistický útočník Šimon Slavíček.

Svěřence trenéra Jakuba Petra čeká od pondělí sedmnáctidenní kemp ve Vyškově, v rámci něhož se střetnou dvakrát se stejně starým výběrem Slovenska (24. a 25. března) a později i v modelových utkáních s českou dvacítkou.

Mistrovství světa hráčů do 18 let se uskuteční od 26. dubna do 6. května v amerických městech Frisco a Plano a Šimon Slavíček bojuje v konkurenci převážně o rok starších hokejistů, aby mohl být u toho. Držíme palce!

Nominace českého týmu

Brankáři: Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).
Obránci: Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav), David Jiříček (Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice).
Útočníci: Petr Gajda (Liberec), Marcel Marcel (Plzeň), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Josef Krejsa, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Šimon Marha (Ambri-Piotta), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice).

Autor Jakub Mezlík
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.