Slavia Prostějov
  odloženo
Vsetín Slavia
  odloženo
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
7. září 2020

Petr Vampola bude hrát za Slavii, podepsal novou smlouvu!

Petr Vampola bude v nadcházející sezoně hrát v Edenu, se Slavií se dohodl na novém kontraktu. Osmatřicetiletý útočník byl v uplynulé sezoně jedním z ofenzivních lídrů týmu, průměrně sbíral více než bod na zápas.

„Petr je pro nás klíčovým hráčem, který svůj přínos pro tým potvrdil už loni. Stoprocentně naplnil naše představy a věříme, že budeme společně v nové sezoně úspěšní. Jsem rád, že se rozhodl pro Slavii a že jsme se domluvili na nové smlouvě,“ říká sportovní manažer Jiří Veber.

Vampola už nastoupil v letošním ročníku za Slavii v jednom přípravném utkání – na domácím ledě proti Vrchlabí. Loni odehrál v sešívaném dresu 34 zápasů, v nichž nasbíral 36 bodů za 10 gólů a 26 asistencí. Sezonu ale nakonec dohrával v extraligovém Kladně.

„Po minulé sezoně jsem přemýšlel o tom, že bych si chtěl kariéru ještě o rok prodloužit. Na Slavii jsem měl závazek z minulého roku, kdy mi vedení vyšlo vstříc a pustilo mě do Kladna zahrát si extraligu, takže jsem cítil morální povinnost vrátit to klubu jak na ledě, tak mimo něj. A rozhodl jsem si i kvůli tomu, že tady hraje Matěj (nevlastní syn, pozn. red.),” vysvětluje Vampola.

Rodák ze Žďáru nad Sázavou odehrál v druhé nejvyšší české soutěži celkem 150 zápasů, v nichž si připsal 140 kanadských bodů za 38 gólů a 102 asistencí. Produktivní byl i v extralize nebo v dalších evropských soutěžích, kde nastupoval.

Vyzkoušel si angažmá v Rusku, ve Švédsku i ve Švýcarsku a oblékl také reprezentační dres, mimo jiné na dvou světových šampionátech. V roce 2010 pomohl Českému národnímu týmu k mistrovskému titulu.

V sezoně 2020/21 přidá další starty v barvách Slavie. První zápas je na programu v pondělí 14. září od 18:00 v Edenu proti Ústí nad Labem. Vstupenky jsou v prodeji ONLINE ZDE.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 30.10.2020

Voda na ledě i sluníčko. Pereme se s tím, ale nejsme barbíny, hlásí Tomica

Hokejisté Slavie mají za sebou druhý týden tréninků na ledové ploše v Dobříši. „Nikdo neví, jestli a kdy se soutěž rozjede, takže pro prevenci zranění a udržení se ve formě jsou tréninky super,“ říká ...

Číst více
A-TÝM 28.10.2020

Tréninky v Dobříši pokračují druhým týdnem

Přestože stále není jasné, kdy se znovu rozběhnou profesionální sportovní soutěže v České republice, slávisté využívají dostupných možností a nadále se připravují na ledové ploše venkovního stadionu ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 25.10.2020

120 let nejstaršího klubu: Kvůli Slavii jsem odmítl i nabídku z Finska, vzpomíná Zavadil

Výchova mládeže je po dlouhá desetiletí vizitkou Slavie. Někteří odchovanci sice postupně odcházeli, řada ale zůstala a pomohla klubu k úspěchům. Důležitý podíl na jejich vývoji odvedl dlouholetý ...

Číst více
A-TÝM 21.10.2020

Slávisté se připravují na venkovním stadionu v Dobříši

Vzhledem k tomu, že jsou zavřená všechna vnitřní sportoviště, začali hokejisté Slavie k přípravě využívat venkovní zimní stadion v Dobříši. Poprvé se svěřenci trenéra Štrby na led dostali ve středu v ...

Číst více