Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
19. ledna 2020

Proti Přerovu jsme dominovali v bruslení, říká obránce Veber

Mladý obránce Václav Veber si odbyl svůj debut za sešívané již proti Českým Budějovicím, ale v zápase proti Přerovu se poprvé představil před domácími fanoušky. Přestože do zápasu nastoupil jako sedmý bek, odehrál 14 minut. Jak sám okomentoval, se svou rolí v týmu je spokojen.

Proti Přerovu sis odbyl debut před slávistickými fanoušky, jak ses na ledě cítil?
Úplně super, přišlo docela dost diváků. Jsem rád, že mohu hrát za Slavii a já jenom doufám, že navážeme na naše dosavadní výkony a dosavadní bodovou šňůru.

Jak bys toto utkání vůbec zhodnotil?
Věděli jsme, že Přerov je velice nepříjemným soupeřem, který dohrává každý souboj, jelikož tam mají velké a urostlé hráče. Před zápasem jsme si řekli, že zápas vyhrajeme jedině naším rychlým pohybem, a nakonec se nám to povedlo. Podle mě nám Přerov v některých částech hry vůbec nestíhal.

V čem jste podle tebe na ledě nejvíce dominovali?
Jednoznačně v bruslení. Myslím, že naše tempo a naše úsilí se vyplatilo a zaslouženě jsme vyhráli.

„Naše tempo a úsilí se vyplatilo. Přerov nás v některých částech hry vůbec nestíhal.“
Obránce Václav Veber hodnotil vítězný zápas

Zápasy jsou v této části hodně vyhrocené...
Tak to je jasné, každému týmu, který prohrává, to doléhá na psychiku a snaží se s tím něco udělat a vyprovokovat soupeře, ale to je úplně normální, obzvlášť v této části sezóny.

Ač si do zápasu naskočil jako sedmý bek dostal jsi poměrně slušnou porci minut, jak ti tato role vyhovuje?
Když jsem přišel na Slavii, tak jsem věděl, že budu sedmým obráncem, ale trenéři mě velice dobře protáčejí, takže není důvod si stěžovat.

Jak vůbec probíhala jednání o tvé výměně?
Se Slavií jsem byl delší dobu v kontaktu. V Ústí jsme hráli proti Kadani a v ten večer mi volali ze Slavie, jestli bych měl zájem přestoupit, což jsem měl, tak jsem čekal, jak dopadnou jednání a druhý den ráno mi znovu volali, že je vše dohodnuté a můžu přestoupit.

Do Slavie jsi přišel z Ústí, které hraje spíše v dolní části tabulky, byl pro tebe rozdíl si zahrát v „části vítězů“?
Tak určitě jsou zde lepší soupeři, je tu těch osm nejlepších týmů, ale takový rozdíl to není. V Ústí jsme hráli taky proti těmto soupeřům. Chance liga je převážně o bruslení a dohrávání osobních soubojů. Ústí přeji jen to nejlepší a hodně výher.

Další zápas odehrajete proti Litoměřicím, je něco na čem zapracovat?
Myslím, že bychom si měli ještě trochu více hlídat obranné pásmo, ale žádné velké chyby bych v tom neviděl. Cíl je jasný vyhrát a prodloužit sérii.

Autor titulní fotografie: Robert Grim

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více