Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
PREVIEW
5. prosince 2019

První část uzavřeme v Edenu proti Kadani!

Základní část Chance ligy v sobotu napíše svou poslední kapitolu. Slavia se v závěrečném duelu před startem nadstavby utká s Kadaní, která se krčí na poslední příčce tabulky. První měření sil letošní sezony vyhráli pod Krušnými horami sešívaní. Podaří se jim to i podruhé?


30. kolo: HC Slavia Praha vs. SK Trhači Kadaň

Porovnání týmů
6. místo (51 b.)
Tabulka
16. místo (14 b.)
82:75
Skóre
53:132
Tomáš Šmerha (12+14)
Lídr bodování
Roman Chlouba (8+10)
Tomáš Šmerha (12 gólů)
Nejlepší střelec
František Wágner (9 gólů)
Jan Novák (3+10)
Obránce
Jakub Trefný (1+15)
Roman Málek (92,60 %)
Martin Michajlov (92,25 %)
Brankáři
Jakub Neužil (90,12 %)
Adam Wolf (86,98 %)
Třebíč – Slavia 4:1
Poslední zápas
Kadaň - Benátky 5:4


Tři měsíce důležitých duelů základní části Chance ligy přinesly ovoce a Slavia vyválčila umístění v první osmičce. Jestli se dostane rovnou do play off, nebo do předkola, určí následující boje, jež započnou 17. prosince. Ještě předtím ale sešívané čeká poslední úkol. Zápas závěrečného 30. kola proti Kadani.

Červenobílý celek v něm bude papírovým favoritem. A protože se získané body počítají i v nadstavbové části, hodlají svěřenci trenéra Říhy Trhače porazit. Navíc mohou před domácím publikem odčinit porážku z Třebíče.

I když jsou Kadaňští na poslední příčce tabulky a v sezoně prozatím zaznamenali jen čtyři vítězství, rozhodně nepřijedou do Vršovic se složenými zbraněmi. Sešívaní tak budou mít plné ruce práce, aby vyválčili co nejvíc.

Hnacím motorem by měl být nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Šmerha, jenž se už dvanáctkrát radoval z gólu a ve čtrnácti případech na něj nabil některému ze spoluhráčů. Střelecky se daří také Filipu Kuťákovi, který vsítil už jedenáct branek. Zkušenostmi a parádními nahrávkami pomáhají také Petr Vampola (7+19) a Daniel Vrdlovec (7+11).

Slavia s prohrou, Kadaň s výhrou! Kdo uspěje?

Ani tato úspěšná letka ale nezabránila tomu, aby Slavia padla v Třebíči. Tam jí utekla druhá třetina a prohrála 1:4. Horácká Slavia tak Pražanům utnula pět zápasů trvající sérii vítězství. Podobně budou chtít navázat i Trhači. Severočeský celek naposledy oslavil výhru, když srazil Benátky 5:4. A ve vítězném trendu chce aspoň chvíli pokračovat.

Slávisté si musí dát pozor na exsešívaného útočníka Romana Chloubu, který platí za nejčastěji bodujícího Trhače. Letos už zaznamenal osmnáct bodů za osm branek a deset nahrávek. Nejlepším snajprem však je František Wágner s devíti trefami. Činí se i Albert Michnáč nebo Jaroslav Kůs. Parádními nahrávkami vyšvihl počet kanadských bodů i obránce Jakub Trefný (1+15).

Defenziva je naopak prachbídná. Kadaňští už inkasovali 132 branek, nejvíc ze všech týmu soutěže. A právě tudy by mohla vést cesta k triumfu. Jak si slávisté s výzvou číslo 30 poradí? Zápas začíná v sobotních 15:00 a všichni slávisté by měli být při tom. Pokud do Edenu nemůžete vyrazit, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na www.onlajny.com.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více