19. září
Slavia Sokolov
17:00
23. září
Šumperk Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
5. srpna 2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. Přečtěte si rozhovor, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jak slávisty ovlivnil koronavirus.

Sezona 2019/2020

  • Zápasů: 55
  • Bodů: 46
  • Gólů: 21
  • Asistencí: 25

Filipe, po nucené čtrnáctidenní pauze jste konečně vyjeli opět na led, jak náročná pro tebe je tato fáze?
První týden je vždy peklo. Není to ani příjemné, ani jednoduché, ale je to důležitá část přípravy a musí si tím projít každý profesionální tým a hráč. Bude to ale den po dni, trénink po tréninku již mnohem lepší.

V kabině Slavie se objevil pozitivní test na koronavirus a celé mužstvo muselo absolvovat karanténu. Jak jsi tohle "volno" prožíval?
Museli jsme se chovat ohleduplně a zůstat celé dva týdny doma, naštěstí jsem byl jeden z hráčů, který s kluky do styku vůbec nepřišel a byl jsem hnedka negativně testován, tak jako většina týmu. Zjednodušeně jsem byl celých 14 dní doma a vyhýbal se maximálně okolí a okolním lidem. Bylo to náročné, ale není to věc, na kterou se budeme vymlouvat, prošlo tím vícero týmů. Jsme šťastní, že jsme zpátky na ledě.

Jak jsi prožíval předešlé volno po suché přípravě?
Byl jsem převážně v Praze a doma v Hradci Králové. Mezi těmito městy jsem furt pendloval a snažil se být jak s rodiči, tak tady v Praze s kamarády. Dal jsem si týden volno a poté jsem již navázal na přípravu a chodil jsem do posilovny a často na led trénovat střelbu.

Příprava na ledě bývá pro většinu hráčů ta oblíbenější, jak to cítíš ty?
Zrovna po dnešním ranním tréninku jsem si říkal, že suchá byla zlatá, protože toto je dril, peklo, ale musíme si tím projít. Obě fáze letní přípravy mají něco do sebe, když k tomu člověk přistoupí profesionálně, věnuje hodně času regeneraci, jídlu, spánku, tak si myslím, že se to dá hravě zvládnout. Každá ta část té přípravy má něco do sebe, ale těšili jsme se na led, jelikož každého z nás hokej baví.

Na co se při tréninku nejvíce zaměřujete?
Už od začátku pilujeme věci do systému. Věci, které se budou přenášet do zápasů. Chceme se tlačit co nejvíce do brány a hrát hodně ofenzivní hokej, dávat hodně gólů a nic nevypustit.

Při tréninku jsi byl často ve dvojici s Jardou Bednářem, jak se ti s ním hraje?
Jarda je opravdu skvělý hráč, má mnoho zkušeností z reprezentace, NHL a z extraligy. Je to pro mě neskutečná persona a myslím si, že když ho budu poslouchat a budu se na to soustředit, jak mám a dávat tomu, co můžu, a hrát, jak umím, tak z jeho rad budu hodně těžit. Věřím, že se nám naše spolupráce bude dařit.

Vzhledem k tomu, že jste začali trénovat až tento týden, zrušilo se i prvního přípravné utkání, na kterém se mělo živě odhalit slibované slávistické překvapení. Jak moc tě to mrzí?
Hodně, všichni jsme se na start přípravných zápasů a překvapení těšili, ale nedá se nic dělat. Fanoušci se ho dočkají tak jako tak a myslím, že se jim bude líbit, jen škoda, že to nebude spojené s show naživo na stadionu.

Slavia letos oslaví 120. výročí, jak tento milník vnímáš?
Je to obrovské jubileum, když se řekne Slavia, tak si myslím, že je to značka a pojem v celé hokejové Evropě, takže je to čest pro mě, že tu mohu nyní hrát.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 19.9.2020

Junioři porazili Olomouc, v prodloužení rozhodl Havrda

Šesté kolo Juniorské ligy akademií postavilo proti domácí Slavii Olomouc. Přestože měli Hanáci v posledních zápasech lepší formu, sešívaní dokázali zastavit sérii neúspěchů a v Edenu zvítězili 4:3 po ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další těžká zkouška! Slavia vyzve lídra ze Sokolova

Tak to bude náročná šichta! Slavia se podruhé v tomto týdnu představí na domácí půdě, kde přivítá současného lídra prvoligové tabulky - sokolovský Baník. Do zápasu půjdou slávisté povzbuzeni ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další posila do obrany! Za Slavii bude hrát Radek Jeřábek

Dvaadvacetiletý obránce Radek Jeřábek, který patřil v minulé sezoně ke klíčovým obráncům Vsetína, vyztuží slávistickou defenzivu. Kmenový hráč Sparty má do Edenu vyřízené hostování se střídavými ...

Číst více
SESTŘIHY 18.9.2020

Sestřih zápasu: Kladno - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih všech gólových momentů z předehrávky 6. kola Chance ligy. Slavia porazila kladenské Rytíře 4:2 po trefách Filipa Kuťáka, Filipa Vlčka, Petra Vampoly a Jaroslava Bednáře.

Přehrát video
×
Odehrané v 13:45 | Dor.
HC Slavia Praha
VSK Technika Brno
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Baník Sokolov
×
Odehrané v 10:30 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Olomouc