Rád bych navázal na závěr minulé sezony, říká Tomáš Šmerha

05.04.2019, Jakub Mezlík

Tomáš Šmerha má za sebou náročnou sezonu. Začátek nebyl úplně podle jeho představ a musel skousnout angažmá ve druhé lize, pak se ale vrátil a v závěru patřil ke klíčovým hráčům mužstva. V rozhovoru přiznává, že mu předchozí sezona hodně dala a nyní by se rád stal hráčem, který bude ve Slavii rozhodovat zápasy.

Právě jsi podepsal novou smlouvu a spojil jsi svoji další budoucnost se Slavií, jaké jsou tvoje dojmy?
Určitě z toho mám dobrý pocit, protože můžu zůstat na Slavii. Znám dobře místní prostředí, jsem odchovanec a líbí se mi tady. Jen doufám, že pro bude příští sezona lepší než ta, co skončila.

Přečtěte si:

Když bys měl uplynulou sezonu zhodnotit, jaká byla pro tebe osobně?
Náročná. Hlavně psychicky. Ale dala mi hodně v přístupu k trénování a k hokeji, protože jsem si uvědomil nějaké věci a myslím, že mi to prospělo. Jsem rád, že jsem pak na konci ukázal, že něco umím a rád bych na to navázal a letos pokračoval tak, jak v závěru té minulé.

Jak bys zhodnotil sezonu z týmového hlediska?
Začátek byl dobrý a pak jsme si to sami nějak podělali. Chtěli jsme všichni do play-off a mysleli jsme si, že ho uděláme, takže to pro mě osobně bylo zklamání, když se nám to nepovedlo.

Jak probíhala jednání o nové smlouvě?
S panem Říhou jsme si po sezoně sedli, domluvili jsme se na tom, co by ode mě očekával příští sezonu, pak jsem to ještě samozřejmě řešil se svým agentem a rozhodl jsem se, že zůstanu na Slavii.

Co od tebe tedy trenéři budou v nadcházející sezoně očekávat?
Já jsem hlavně od toho, abych dával góly a dělal body. Upřímně, nejsem moc obranný typ a na oslabení se asi moc nedostanu. Spíš by moje role měla být v přesilovkách, měl bych střílet góly a snad rozhodovat zápasy.

Než začne letní příprava, čeká vás ještě pár dní volna. Jak ho trávíš?
Věnuju se různým dalším sportům a teď pojedu ještě s rodinou a se známými na dovolenou, trochu si odpočinout, ať už v hlavě nebo i fyzicky. A pak do toho skočím.