9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
8. října 2016

Reakce na prohlášení hráčů a neodcestování na zápas do Prostějova

HC Slavia Praha zveřejňuje reakci vedení klubu na prohlášení hráčů a neodcestování na zápas do Prostějova.

"Ačkoliv není mým stylem něco řešit přes média, tak po kroku, který byl učiněn hráči, a to zveřejnění prohlášení v médiích, které nebylo ani doručeno představenstvu, a neodcestování na zápas, jsem nucen zareagovat a chránit tak zájmy HC SLAVIA PRAHA a.s.

Je bohužel velmi zarážející, když někomu otevřeně řeknete, jak se věci mají v dobu, kdy je čas na řešení této situace, a je zde možnost odejít do jiných klubů, které projevují zájem, tak místo toho udělají tento krok? Prostřednictvím sportovního manažera jsem hráčům vzkázal, že mohou přijít za mnou a rád jim aktuální situaci vysvětlím, ale nikdo se neozval a přišlo takové prohlášení.

Obzvlášť, když se nebavíme o tom, že by se hráčům dlužily peníze za dva nebo více měsíců. Otevřeně říkám, že k dnešnímu dni je stav takový, že z výplat splatných k 20.9. se dluží dohromady cca 350 tisíc, a to 9 hráčům, kteří zde mají nadstandardní podmínky hodné extraligové úrovně. I těm však odešla podstatná část výplat, a toto zbývá. Majitelé ostatních klubů jistě pochopí, co tím vším myslím a opravdu já si nenechám hráči diktovat, co mám udělat. To považuji za nekorektní jednání a poškození klubu HC SLAVIA PRAHA a.s.

Dále budu velmi intenzivně zvažovat, jaké z toho vyvodím důsledky. Ale dali mi jasný signál na razantní řešení. Jestli jsem měl při zásadním rozhodování srdce, a nedělalo se mě to vůbec jednoduše přehodnotit sportovní cíl A-týmu, tak nyní ve mně definitivně převažuje zdravý rozum a věci budu řešit nekompromisně. Luděk Bukač velmi dobře věděl, jak se od začátku celá situace vyvíjí a celou dobu měl průběžné informace. Všem těm, kteří stojí za tímto dnešním krokem, tak jim nejde vůbec o Slavii a mě může jen mrzet, že toto se opět řeší přes média. Hlavně tím ublížili sobě a poškodili tím Slavii.

Jsem přesvědčen o tom, že ačkoliv je pod tím podepsán celý tým, tak je celá akce připravená jednotlivci. Sám jsem kolektivní sport dělal, takže si dokážu představit, jak to asi celé proběhlo. Sezonu budeme klidně dohrávat s juniory a hráči, kteří mají ke Slavii dlouholetý vztah. Mojí prioritou je, aby tady byli hráči, kteří chtějí v této těžké situaci Slavii opravdu pomoct. Toto opravdu překročilo veškeré meze a solidárnost vůči nim. Raději udělám dva kroky dozadu, aby v budoucnu případně mohla Slavia udělat třeba 10 kroků vpřed.

Zároveň bych chtěl i tímto velmi poděkovat našim juniorům, kteří po svém dnešním zápase v Jihlavě, který sehráli v poledne, zareagovali na danou situaci a odcestovali ihned po zápase do Prostějova, kde nastoupí v rámci WSM ligy k dnešnímu mistrovskému utkání proti místním Jestřábům."

Vladimír Pitter

Autor Klub
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 20.5.2022

Budeme se snažit, aby noví kluci zapadli, říká Knotek. Zůstal i kvůli dětem

Na konci listopadu se stal podruhé otcem – nejproduktivnější slávista minulé sezóny Tomáš Knotek říká, že právě narození dítěte bylo jedním z hlavních důvodů, proč podepsal v Edenu novou smlouvu. V ...

Číst více
A-TÝM 19.5.2022

Přípravné zápasy: Slavia vyzve v Edenu Kladno, Litoměřice a Kolín

Slávisté znají rozpis přípravných utkání na novou sezonu. Svěřenci trenéra Jiřího Vebera odehrají celkem devět zápasů, v Edenu se představí postupně proti Litoměřicím, Kolínu a Kladnu.

Číst více
A-TÝM 18.5.2022

Defenzivu Slavie posílí důrazný obránce Jakub Matyáš

Šestou předsezonní posilou slávistického kádru je vysoký obránce Jakub Matyáš, který přichází z třinecké organizace. Osmadvacetiletý hokejista má na svém kontě 81 startů v extralize a další téměř dvě ...

Číst více
ROZHOVORY 17.5.2022

Slavia mi byla vždycky sympatická, říká po příchodu do Edenu Szathmáry

Šimon Szathmáry byl v minulém ročníku druhým nejproduktivnějším obráncem Poruby, a také hráčem s největším herním vytížením či počtem zblokovaných střel. Teď se připravuje na novou sezónu v ...

Přehrát video