Róbert Petrovický ve Slavii pokračovat nebude

02.01.2014, Klub

Zápas na ledě Bílých Tygrů byl pro Róberta Petrovického ve slávistickém dresu posledním. Čtyřicetiletý centr s bohatými zkušenostmi z NHL přišel do Slavie 22. listopadu, od té doby stihl odehrát, i vinou zranění, pouze pět zápasů. Sešívaný dres už přes hlavu nepřetáhne.

Petrovický měl ve Slavii platný kontrakt do 31. prosince. Na přelomu roku se mělo rozhodnout o tom, zda bude u Pražanů působit i nadále. Vedení Slavie se s ním rozhodlo kontrakt neprodloužit.

Čtyřicetiletý útočník naskočil do pěti zápasů, ve kterých zaznamenal jednu asistenci. Petrovický nastupoval na pozici centra elitní formace a často chodil na buly. Jeho úspěšnost se zastavila na 54 %. Bývalý hokejista Vítkovic či brněnské Komety si bude hledat nové angažmá.