17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
29. prosince 2016

Schleiss po pěstním souboji: Hráč musí být komplexní

Povedený zápas odehrál sešívaný útočník Jan Schleiss. Nejen, že se mu povedlo vstřelit úvodní a také vítěznou branku utkání, ale na konci zápasu se také pustil do křížku s frýdeckomísteckým Jakubem Matyášem. Krátkou bitku, při níž shodili rukavice oba aktéři, ovládl i přes značnou výškovou převahu soupeře právě domácí borec.

Utkání jako celek se šikovnému forvardovi hodnotilo dobře. "Byl to výborný výkon celého týmu, konečně se nám všechno sešlo. Myslím si, že to byl i pohledný hokej, všichni jsme makali dopředu i dozadu, až na pár výpadků ve druhé třetině. Celkově povedený výkon a zasloužená výhra.“

Bez povšimnutí nezůstal ani výborný výkon Dominika Frodla, který si třiceti zákroky připsal svoje druhé čisté konto v sezoně: „Dominikovi jsme nepomohli tolik, jak bychom si představovali, tu nulu si dnes fantastickým výkonem vychytal sám,“ měl jasno Schleiss.

Někdy přijde chvíle, kdy je potřeba shodit rukavice, ví Schleiss

„Matyáš mi už dvě střídání před tím konfliktem nebezpečně najížděl na koleno, co jsem měl zraněné, už tam jsem chytal trošku nervy. V dalším střídaní jsem s ním hned po buly šel do dalšího souboje a on mě při pádu chytil za hlavu a plnou vahou na mě dopadl," popisuje Jan Schleiss situaci předcházející následnému pěstnímu souboji.

„V tu chvíli jsem dostal blikanec a začali jsme na sebe vzájemně řvát. Pak už jsem prostě ty rukavice sundal, chvíli jsme se přetahovali, posléze jsem ho dvakrát trefil a dopadlo to, jak to dopadlo,“ hodnotil vítězný souboj sešívaný forvard.

14
Tolik centimetrů je výškový rozdíl mezi Janem Schleissem a Jakubem Matyášem.

Nezalekl se ani soupeřovy výškové převahy, přesto se Jan Schleiss za rváče nepovažuje: „Neperu se často, nejsem žádný bijec, ovšem dnešní hráč by měl být komplexní. Nejen, že by měl dávat góly, nebo sbírat nahrávky, ale také má být schopný čelit takovým situacím jako já proti Matyášovi. Je to jako v životě, někdy je prostě potřeba se ozvat, shodit rukavice,“ hlásí sešívaná dvacítka, která si po vítězném souboji užívala dlouhé ovace publika.

No a jak prožila uplynulé vánoční svátky? „Byla pohoda, jako každý jsem si je užíval doma, v klidu s rodinou a s kamarády,“ uzavřel Jan Schleiss s úsměvem.

Autor Adam Nejedlý
Nepřehlédněte
A-TÝM 9.12.2019

Brož jede na kemp dvacítky před mistrovstvím světa!

I když byl původně jen mezi náhradníky, nedělní telefonát mu změnil plány. Útočník Jaroslav Brož byl dodatečně nominován do širšího kádru dvacítky před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se koná ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video