6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
25. května 2020

Sezona 6. třídy: Postupné zlepšení přineslo dobré výsledky

V posledním díle shrnutí sezon mládežnických kategorií se podíváme, jak se dařilo slávistickým šesťákům. Ti se dobře popasovali se soupeři, kteří byli mnohdy tvořeni i o rok staršími hráči, a po postupu do lepší nadstavby nakonec skončili šestí. Navíc hráli vyrovnaně i s týmy, které nakonec v tabulce skončily na lepší pozici. Přestože nebyli třeba natolik úspěšní jako sedmáci, dá se i v jejich případě mluvit o povedeném roce.

Velkým pozitivem celé sezony byl fakt, že se šesťáci ve většině zápasů zlepšovali. V odvetách se stejnými soupeři se jim povětšinou podařilo dosáhnout lepších výsledků a hlavně povedených výkonů. Není tedy tak překvapivé, že si slávisté poradili s třetí Hvězdou nebo pátým Benešovem a s druhou Příbramí uhráli cennou remízu.

V základní skupině narazili červenobílí na Kladno, Smíchov, Kobru, Černošice a Velké Popovice. Během deseti duelů se z vítězství radovali sedmkrát a vzhledem k lepším vzájemným zápasů s Černošicemi (ty dosáhly stejného bodového zisku) nakonec i svoji skupinu ovládli. S klidem tak postoupili do lepší nadstavby, k čemuž jim pomohly například výhry nad Kladnem 10:4, Velkými Popovicemi 11:1 nebo nad Kobrou 16:0.

Liga mladších žáků

  • 6. místo, 156:102
  • 14 výher, 2 remízy, 8 proher

Jako první soupeře v nadstavbě přivítali Pražané v Edenu Žebrák, který byl nakonec v nedokončené soutěži nejúspěšnějším týmem. Sešívaným se příliš nedařilo a prohráli 3:8, následovala remíza s Příbrami a další porážka od Hvězdy. Chuť si po nepovedených duelech spravili v Mladé Boleslavi, kde vyhráli 6:4.

Po smolně prohraném derby se Spartou (5:7) a remízou s Letňany (5:5) přišlo nejpovedenější období celé sezony. V dalších šesti kolech se totiž nenašel žádný tým, kterého by červenobílí neporazili. Proti Neratovicím šlo o jistou výhru, ale s Benešovem se očekávalo hodně vyrovnané střetnutí. Nakonec z toho byla naprosto jasná výhra 9:3.

Sešívaní pak přemohli Kolín o gól a výsledkem 10:4 zaskočili Hvězdu, která v první vzájemném utkání byla úspěšnější. Následně přišlo nejvyšší vítězství sezony, když na domácím ledě Slavia porazila Mladou Boleslav 14:0. V závěru pak ještě sedmáci přetlačili Letňany a prohráli s Kolínem a těsně i s Žebrákem.

Statistiky 6. třídy

Nejproduktivnější hráči: Adam Keller (31+23), František Toms (31+19), David Brummel (20+20)

Nejlepší střelci: Adam Keller a František Toms (31), Matěj Chylík (23)

Nejproduktivnější obránci: Lukáš Hess (6+11), Kyung Yeol Oh (3+12), Daniel Skyba (3+9)

Brankáři: Matyáš Švarc (19 Z), Adam Pospíšil (8 Z), František Poletín (1 Z)

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.6.2020

Slavíček s Hrdličkou dostali pozvánku do reprezentace U17

Útočník Šimon Slavíček a obránce Jakub Hrdlička patřili v loňské sezoně mezi stabilní členy reprezentačního výběru do 16 let a nyní figurují i v nominaci na první akci reprezentační sedmnáctky. Tu ...

Číst více