Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
27. dubna 2020

Sezona 8. třídy: Stabilní výkony a jen jedna porážka

V našem ohlédnutí za výkony mládežnických celků se posouváme k osmákům. Ti sice v nadstavbě skončili třetí, přesto za celou sezonu zaznamenali jen jednu jedinou porážku. Oproti svým soupeřům z předních pozic tabulky si ovšem připsali větší počet remíz. Celkově se tak bude jednoznačně mluvit o povedeném ročníku, slávisté se totiž také před předčasným ukončením soutěží chystali na finálový turnaj DTS pro nejlepší celky z celé republiky.

Osmáci jako mladší ročník ze starších žáků měli svoji soutěž rozdělenou na dvě části. Celky z Prahy a Středočeského kraje byly rozděleny do čtyř skupin, z nichž se pak utvořily dvě nadstavbové skupiny pro lepší a horší týmy. V první fázi sešívaní narazili na Zbraslav, Kobru, Černošice a kladenské Rytíře.

Z osmi utkání ztratili jen bod, když remizovali s Kladnem 7:7, všechny ostatní zápasy s přehledem vyhráli a svoji skupinu s klidem ovládli. Důkazem jsou jasná vítězství nad Kobrou (7:0 a 9:1), Černošicemi (7:1 a 9:0) nebo drtivá jízda 17:2 proti Zbraslavi.

Liga starších žáků

  • 3. místo, 164:53
  • 17 výher, 4 remízy, 1 prohra

V nadstavbě pak přišli soupeři i ostatních skupin, došlo tedy i na velké pražské derby nebo souboje se silnou Mladou Boleslaví. V této konkurenci nakonec obsadili červenobílí třetí příčku, nebyl však žádný protivník, na kterého by neměli dostatečnou kvalitu. A to se často museli obejít bez svých nejlepších hráčů, kteří pravidelně nastupovali ve vyšší kategorie. Obránce Martin Švec si dokonce úspěšně vyzkoušel ve třech duelech dorost, kde nastupoval i proti o tři roky starším hráčům.

Jediným týmem, který vyzrál na sešívané, byl na konci ledna Spartak Žebrák. Jedno jediné klopýtnutí však Pražané vynahradil několikrát během celé sezony. Od začátku nadstavby vyhráli sedmkrát v řadě. V této sérii vyčnívá zejména vítězství 5:4 nad Mladou Boleslaví a pak jednoznačný výsledek v derby. V Edenu si totiž se svým rivalem, který nakonec v nedokončené soutěži skončil první, poradili s velkým přehledem 8:2!

Těžko se odhaduje, jak by tabulka vypadala, kdyby se sezona dohrála až do konce, pravdou ale je, že by souboj o první místo byl ještě hodně zajímavý. Ztráta červenobílých mladíků sice činí pět bodů, Sparta však má o dva odehrané zápasy více a oba celky navíc ještě čekal vzájemný duel. K rozuzlení této hádanky už ale nikdy nedojde.

Statistiky 8. třídy

Nejproduktivnější hráči: Matouš Kucharčík (23+23), Karel Sander (19+19), Václav Nestrašil (16+21)

Nejlepší střelci: Matouš Kucharčík (23), Karel Sander (19), Václav Nestrašil (16)

Nejproduktivnější obránci: Martin Švec (8+7), Alex Kubánek (5+7), Nicolas Wolf (5+7)

Brankáři: Jiří Alexandr (18 Z), Tomáš Urban (9 Z), Michael Papež (3 Z)

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 5.6.2020

Herní systém soutěže byl schválen, Chance liga začne 12. září

Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní systém Chance ligy, který vzešel z aktivu prvoligových klubů. Soutěž bude opět rozdělena na dvě poloviny, přičemž se nejprve všechny týmy utkají dvoukolově ...

Číst více
A-TÝM 5.6.2020

Slávisté si zpestří přípravu fotbalovým utkáním

Slávisté odehrají v rámci letní přípravy fotbalové utkání proti týmu SK Kostelec U Křížků. Zápas v Kostelci se hraje ve čtvrtek 11. června od 18:00 a přijít se můžete podívat i vy!

Číst více
A-TÝM 4.6.2020

Do Slavie se vrací další odchovanec! Obranu vyztuží Daniel Krejčí

V Edenu vyrůstal, přesto má osmadvacetiletý obránce Daniel Krejčí na svém kontě méně zápasů ve slávistickém áčku než většina hráčů současného kádru. Svoji sbírku 51 startů bude moci ale brzy ...

Číst více
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více