30. září
Slavia Přerov
18:00
3. říjen
Vsetín Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
21. března 2020

Sezona juniorů: Měli jsme hodně zbytečných proher, ohlíží se kapitán Petrák

Za normálních okolností by v druhé polovině března vrcholily všechny mládežnické soutěže, kvůli pandemii koronaviru však všechno předčasně skončilo. To ale neplatí o slávistických juniorech, ti totiž stihli odehrát všechna utkání dlouhodobých částí obou turnajů.

Brzký konec sezony je tak přímo nezasáhl. Každopádně s celým průběhem nemohou být červenobílí mladíci příliš spokojeni. Z vítězství se radovali jen ve třinácti případech, a tak se většinou pohybovali ve spodních patrech tabulky.

Už od začátku byla ta poslední juniorská sezona hodně zvláštní. Celé to začalo zúžením nejvyšší soutěže pouze na akademické týmy, Salcburk a Olomouc. To se ovšem některým vyřazeným týmům nelíbilo, a tak se pustily do sporu s hokejovým svazem. Juniorská liga akademií se tak musela odložit a narychlo se tak vymyslel turnaj O Pohár DHL. Ten se odehrál se stejným rozlosováním jako původní soutěž.

Turnaj O Pohár DHL

  • 17. místo, 86:127
  • 12 výher, 24 proher
  • 11,35 % úspěšnost přesilovky
  • 80,45 % úspěšnost oslabení

Dlouho se pak čekalo, jak se bude pokračovat po skončení základní části. Na poslední chvíli se tak vytvořil další turnaj, tentokrát pojmenovaný DHL Superpohár, který měl vyvrcholit v play-off, ke kterému už ale nedošlo. „Celé to bylo zvláštní. Pár zápasů před koncem základní části jsme nevěděli, jestli se půjde rovnou do play-off, nebo bude ještě nějaká další část. Nebylo to úplně ideální dovídat se tyhle informace až v rozehrané soutěži,“ přiznal kapitán sešívaných juniorů Martin Petrák.

Nejpovedenější zápasy sehráli v prosinci

Samotný vstup do sezony nebyl ze slávistické strany povedený. První bod si Pražané připsali ve čtvrtém utkání proti Jihlavě a vítězství dokonce až v šestém zápase, kdy v Edenu přetlačili Hradec Králové. Od toho se pak odvíjel zbytek ročníků, našlo se ale i několik pozitivních momentů.

Zřejmě nejpovedenější období přišlo v prosinci, kdy červenobílí bodovali ve všech šesti duelech tohoto měsíce. Ke čtyřem výhrám přidali sešívaní i dvě porážky po prodloužení. Celé to odstartoval obrat čtyřmi góly ve třetí části na hřišti rakouského Salcburku. „Pro nás to byl nejlepší moment celé sezony, v Salcburku se nám to opravdu povedlo. Škoda, že jsme si to pak zkazili zbytečnými prohrami, kterých bylo bohužel hodně. Například ke konci sezony, kdy jsme prohráli na Kladně gólem asi deset vteřin před koncem. To se prostě nesmí nikdy stávat,“ ohlédl se Petrák.

DHL Superpohár

  • 4. místo, 18:30
  • 1 výhra, 7 proher
  • 11,11 % úspěšnost přesilovky
  • 84 % úspěšnost oslabení

Turnaj O Pohár DHL nakonec červenobílí zakončili na sedmnáctém místě. Velkým problémem bylo oslabení, které měli slávisté druhé nejhorší a v kombinaci s vyšším počtem trestných minut šlo často o rozhodující faktor zápasů. Na druhou stranu šlo ve výkonech juniorů vidět ke konci sezony určitý progres, přestože se to ve výsledkách příliš neprojevilo.

„Asi tam určité zlepšení bylo, ale hodně nám v tom pomáhali kluci z áčka. Není ale dobré se začít zlepšovat až v posledních zápasech. Tam už se toho moc zachránit nedá,“ řekl Petrák.

Ve skupině DHL Superpoháru měli slávisté těžké soupeře, kteří patřili dlouhodobě k nejlepším celkům. Nakonec vybojovali „jen“ čtyři body, většina duelů ale byla vyrovnaná a sešívaní je ztratili smolně v závěru. „Výsledkově to nebylo úplně dobré. Měli jsme strašné výpadky, kdy jsme odehráli výborný zápas a v dalším jsme se prezentovali jako úplně jiný tým. I když nám to nevyšlo, věřím, že si z toho každý vezme správně věci, abychom jako tým byli příští rok lepší,“ hodnotil povzbudivě Petrák.

Statistiky juniorů

Turnaj O Pohár DHL

Nejproduktivnější hráč: Damien Hradil (7+16)

Nejlepší střelec: Matěj Hasil (9 gólů)

Nejproduktivnější obránce: Mikuláš Hovorka (4+16)

Brankáři: Petr Pánek (17 Z, 89,59 %), Roman Málek (9 Z, 92,21 %), Michal Pittr (10 Z, 90,82 %)

DHL Superpohár

Nejproduktivnější hráč: Martin Petrák (2+4)

Nejlepší střelec: Jaroslav Brož (3 góly)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Mareček (1+2)

Brankáři: Petr Pánek (5 Z, 89,6 %), Roman Málek (3 Z, 92,25 %)

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.9.2020

Slavia hostí Přerov! Natáhnou sešívaní sérii výher?

Slávisté po úvodní prohře s Ústím nepoznali hořkost porážky a postupně se vydrápali až na 5. příčku tabulky, kde mají navíc o jeden odehraný zápas méně než soupeři nad nimi. Zubři poslední dvě kola ...

Číst více
A-TÝM 29.9.2020

Ve středu v Edenu proti Přerovu! Vstupenky jsou v prodeji ONLINE

Vstupenky na středeční zápas s Přerovem jsou v prodeji ONLINE. Vzhledem k nařízením Ministerstva zdravotnictví budou opět otevřeny pouze sektory na sezení, fanoušci, kteří mají permici na stání, si ...

Číst více
A-TÝM 28.9.2020

Daniel Vrdlovec odchází do Ústí nad Labem

Slavia uvolnila Daniela Vrdlovce na hostování do konce sezony do Ústí nad Labem. Jedenatřicetiletý útočník se vrací do známého prostředí, před svým posledním příchodem do Edenu odehrál v dresu ...

Číst více
OHLASY 27.9.2020

Pomohl nám gól do šatny, říká Kružík. K výhře přispěl gólem a nájezdem

Na ledě dostává hodně prostoru, nastupuje na oslabení i do přesilovek. Daniel Kružík se trenérům za důvěru odvděčuje výkony na ledě, v pěti zápasech zaznamenal dvě branky a dvě asistence. Trefil se i ...

Číst více
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC ZUBR Přerov