Slavia posiluje brankoviště, přichází Tomáš Král

22.10.2015, Jakub Mezlík

Na hostování do konce sezony přichází dvaadvacetiletý gólman Tomáš Král. Plzeňský odchovanec naposled působil v Litoměřicích, kde patřil v loňské sezoně k nejlepším gólmanům první ligy. Ve Slavii by měl krýt záda Alexandrovi Hylákovi.

„Začátek soutěže nám ukázal, že mužstvo má dobrou úroveň, a protože chceme postoupit, potřebujeme zkušenějšího gólmana na pozici dvojky, kdyby se třeba Saša zranil,“ vysvětluje sportovní manažer Luděk Bukač důvody angažování nového brankáře.

„Tento krok jsme nepodnikli z důvodu výkonnosti gólmanů, s našimi dalšími brankáři Dominikem Frodlem a Jiřím Paterou do budoucna počítáme a chceme je postupně začlenit,“ doplňuje Bukač.

Tomáš Král si v loňské sezoně v Litoměřicích držel úspěšnost zákroků nad 92% a i s průměrem obdržených branek 2.38 gólu na zápas patřil mezi elitu první ligy. V sešívaném dresu bude působit formou hostování, do Hradce Králové má vyřízené střídavé starty.