Slavia posiluje útočné řady, na měsíční hostování přichází Jan Kolář

18.10.2013, Jakub Mezlík

Hokejisté Slavie přivítali v pátek na tréninku novou posilu do svých řad, z Pardubic přichází na měsíční hostování dvaatřicetiletý Jan Kolář. Zkušený forvard odešel před minulou sezonu do ruského Nižněkamsku, ale zastavilo ho zranění a v KHL odehrál pouze šest zápasů. Letos se vrátil do Pardubic, tam ale nedostával potřebný prostor.

„Pardubice mají hotový tým a neměly pro mě místo v sestavě ani v rozpočtu, tak mi manažer řekl, ať si něco najdu. Když se ozvala Slavia, tak jsem neváhal, protože potřebuji hrát,“ vysvětloval po prvním tréninku v Edenu Jan Kolář. „I když je to zatím jenom na měsíc, neberu to jako přechodné angažmá, chci se tady ukázat a uvidíme, co bude dál.“

První trénink absolvoval v lajně s Jaroslavem Bednářem a Lukášem Krenželokem, v tomto složení by měli nastoupit i v nedělním domácím zápase proti Kladnu. „Vypadá to, že prostor mít budu, to mě těší, ale jeden hráč to nikdy nespasí, to si nenamlouvám,“ řekl útočník s šestadvaceti reprezentačními starty.

„Měli jsme teď spoustu hráčů zraněných, stále nám chybí Mára Tomica nebo Dan Vrdlovec, proto jsme angažovali Honzu Koláře. Zatím je to na měsíc a uvidíme, jak to bude dál,“ prozradil sportovní manažer a trenér A-týmu Vladimír Růžička.

Celé znění rozhovoru s Janem Kolářem přineseme odpoledne.