Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
20. února 2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Cenu slávistickému útočníkovi předali viceprezident Českého hokeje Miloslav Šeba a za Český klub fair play Hana Machková, rektorka Vysoké školy ekonomické a dcera docenta Vladimíra Kostky.

Slavíček při utkání extraligy dorostu HC Slavia Praha – Rytíři Kladno upozornil hlavního rozhodčího, že vyrovnávací branka, kterou mu v nepřehledné situaci připsal, byla uznána chybně, neboť kotouč při ní nepřekročil brankovou čáru. Rozhodčí na základě upozornění verdikt zrušil a gesto mladého hokejisty ocenil v zápise o utkání.

To vše se stalo za stavu, kdy Slavia se svým soupeřem prohrávala 1:2, Slavíčkův gól by tak znamenal vyrovnání. Kladno si nakonec i díky gestu mladého slávisty z Edenu odvezlo výhru 5:2.

Projekt „Hraj fair – Cena Oldřicha Machače“ vyhlašuje Český hokej ve spolupráci s Českým klubem fair play. Cílem projektu je ocenit čestné či jinak záslužné chování mladých hokejistů a hokejistek vůči soupeřům, rozhodčím, spoluhráčům nebo divákům. Se souhlasem rodiny nese cena jméno Oldřicha Machače (1946–2011), legendárního obránce, trojnásobného mistra světa, proslulého tvrdou, ale v mezích fair play vedenou hrou.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více