Slavii posílí Róbert Petrovický

22.11.2013, Jakub Mezlík

Sešívaní získali novou akvizici do útočných řad, tým posílí minimálně do konce roku slovenský forvard Róbert Petrovický. Zkušený čtyřicetiletý hokejista a mistr světa z roku 2002 naposled působil v Dukle Trenčín, s českou extraligou má ovšem bohaté zkušenosti. Během své kariéry odehrál více než dvě stovky zápasů i v kanadskoamerické NHL.

"Hledali jsme náhradu za Jana Koláře, navíc máme dlouhodobě zraněného Petra Jelínka," vysvětluje sportovní manažer a trenér A-týmu Vladimír Růžička. "Zatím jsme dohodnuti do konce prosince, potom budeme případně jednat o prodloužení smlouvy."

Petrovický působil v české extralize ještě v loňské sezoně, kdy oblékal dres brněnské Komety, předtím působil také ve Vítkovicích. Celkově v naší nejvyšší soutěži nasbíral ve 237 zápasech 163 bodů. Letos odehrál v Trenčíně 10 zápasů s bilancí 3 góly a 6 asistencí.

FOTO: hc-kometa.cz