Slavii posílí účastník letošního MS, obranu vyztuží Slovinec Pavlin

27.08.2015, Petr Horčička

Obranné řady sešívaných posílí slovinský reprezentační obránce Žiga Pavlin. Bez sedmi centimetrů dvoumetrový bek přiletěl do Prahy ve středu odpoledne, na tréninku se trenérům poprvé hlásil ve čtvrtek ráno. Na ledě ho fanoušci budou vídat se sedmnáctkou na zádech.

Nový člen defenzivních řad sešívaných posbíral řadu zkušeností na mezinárodním poli. Pavlin má za sebou tři světové šampionáty elitní divize, včetně toho letošního. V rámci ostravské skupiny zasáhl do dvou zápasů. V roce 2014 pomohl Slovinsku do čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči.

Pavlin v souboji s českým útočníkem Jiřím Novotným v utkání na mistrovství světa v roce 2013 ve Švédsku a Finsku.

Třicetiletý zadák reprezentoval svou zemi také na čtyřech šampionátech první divize, kde odehrál celkem dvacet zápasů a zaznamenal šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence.

„Potřebovali jsme jednoho kvalitního beka. Na našem trhu momentálně nic není a jsme rádi, že jsme podepsali se slovinským reprezentantem. Ještě sháníme středního útočníka,“ uvedl sportovní manažer Luděk Bukač mladší.

Poslední čtyři roky Pavlin strávil ve druhé nejvyšší švédské soutěži, kde nastřádal 154 startů s bilancí 57 kanadských bodů (18+39). Dvakrát vyhrál kanadské bodování obránců svého týmu, v sezoně 2011/12 byl čtvrtým nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Ve druhé sezoně své švédské mise nakoukl v dresu Rögle také do tamní nejvyšší soutěže.

Uplynulou sezonu zahájil v ruské VHL v dresu Karagandy, po 22 zápasech se ale stěhoval zpět do Skandinávie, ročník dohrál ve švédském hlavním městě v dresu AIK Stockholm. Mimo Švédska a Slovinska okusil také ruskou, rakouskou a italskou soutěž.