Slávisté poprvé trénovali, do přípravy se zapojí nové tváře

03.05.2017, Jakub Mezlík

Ve středu 3. května zahájili sešívaní pod vedením trenérské dvojice Milan Razým – Jan Srdínko letní přípravu na novou sezonu WSM ligy. Na prvním tréninku se sešla sedmnáctka hráčů, další se postupně zapojí tento a příští týden. Tým posílí hradečtí útočníci Kopta s Nedvídkem, návraty hlásí Barák s Ondráčkem. O příchodu dalších dvou hráčů jednáme.

Na ploše zimního stadionu v Edenu se objevily většinou známé tváře z uplynulé sezony. Brankář Dominik Frodl a obránce Jan Novák mají v klubu platné kontrakty již z předchozí sezony, Slavia se dále dohodla na pokračování s obránci Janem Holým či Antonínem Růžičkou. Svoji bohatou kariéru si prodlouží o další sezonu i veterán Pavel Kolařík, z juniorky se posouvá do áčka Dominik Valík.

V klubu dále pokračují i útočníci David Šafránek, Martin Šagát, Martin Kadlec, Zdeněk Kubica, Václav Jankovský, Petr Tejral, Václav Krliš, Aleš Furch, Tomáš Šmerha a Denis Heldák. Posledně dva jmenovaní hráči na úvodním tréninku ještě chyběli, protože absolvovali maturitní zkoušky. Přítomen nebyl ani Patrik Polívka, který se zapojí do přípravy po návratu z dovolené příští týden.

Novou tváří mezi sešívanými byl obránce Jaroslav Kasík, o jehož příchodu jsme informovali v pondělí, staronovou posilou se stal Jindřich Barák. Pětadvacetiletý obránce působil v červenobílých barvách naposledy v sezoně 2014/15, poté odešel do slovenské Skalice a přes Hradec Králové a Litoměřice se vrací zpět do míst, kde s hokejem začínal. Do přípravy se zapojil také slávistický odchovanec Tadeáš Hejda, který odehrál loňskou sezonu v druholigovém Vrchlabí a nyní se pokusí zabojovat o místo v sestavě.

Ve čtvrtek by se ke klubu měla připojit trojice dalších hráčů. Z Litoměřic se do Slavie vrací kmenový hráč klubu Martin Ondráček, v týmu se potká se dvěma loňskými spoluhráči – útočníky Ondřejem Koptou a Lukášem Nedvídkem. Dvojice nových tváří přichází mezi sešívané na hostování z Hradce Králové s možností střídavých startů zpět do extraligy.

Třiadvacetiletý Lukáš Nedvídek má odehráno 76 zápasů v extralize, v nichž zaznamenal pět střeleckých zásahů a jednu asistenci. Ve WSM lize byl o poznání produktivnější, v dresu Litoměřic nastřílel v 85 zápasech 27 gólů a připsal si 19 přihrávek.

O rok mladší Ondřej Kopta se v české nejvyšší soutěži dosud představil v 67 zápasech a připsal si tři asistence, v dresu Litoměřic pak v 84 utkáních skóroval devatenáctkrát a na dalších 25 gólů přihrál. Oba hráči budou mít šanci rozšířit své bodové statistiky v dresu Slavie.

Aktuální složení kádru
Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka
Obránci: Jindřich Barák, Tadeáš Hejda, Jan Holý, Jaroslav Kasík, Pavel Kolařík, Jan Novák, Antonín Růžička, Dominik Valík
Útočníci: Aleš Furch, Denis Heldák, Václav Jankovský, Martin Kadlec, Zdeněk Kubica, Václav Krliš, Ondřej Kopta, Lukáš Nedvídek, Martin Ondráček, David Šafránek, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, Petr Tejral