10. prosinec
Přerov Slavia
17:00
19. prosinec
Slavia Litoměřice
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
13. listopadu 2022

Slávisté v reprezentaci: Premiérový gól Poletína, Pittrova výhra či nula Novákové

První polovina listopadu každoročně patří reprezentačním akcím, které nabídly ve všech věkových kategoriích zajímavé zápasy. A letos u toho bylo i několik slávistů. Nejvýrazněji byli vidět Tomáš Poletín, který nasbíral tři body, a brankářka Daniela Nováková, která odchytala dvě utkání, během kterých inkasovala pouze jednou. K výhře dvacítky pak přispěl dobrým výkonem brankář Michal Pittr.

U20

V nejstarší mládežnické reprezentaci, která se chystá na mistrovství světa na přelomu roku, dostal příležitost v jednom utkání i Michal Pittr. Slávistický brankář, který většinu dosavadní sezony odchytal za juniory, už má na svém kontě i starty v Chance lize.

V dresu národního týmu debutoval v utkání proti finské devatenáctce a nevedl si vůbec špatně. Zvládl pochytat třiadvacet střel soupeře, čímž pomohl týmu k výhře 6:3.

U19

Česká devatenáctka neměla před sebou vůbec jednoduchou úlohu. V Porubě se potkali se švédskou a finskou dvacítkou, ve jejichž řadách je hned několik již draftovaných hráčů do NHL, a finskou devatenáctkou. S tou nakonec uhráli nerozhodný výsledek, padli až po nájezdech.

Všechny tři zápasy odehrál slávistický útočník Lukáš Strnad, proti těžkým soupeřům ale nebodoval. Určitým pozitivem je fakt, že přestože Češi dostali patnáct branek, Strnad byl jen u dvou z nich. To znamená, že pokud byl ve hře, národní tým tolik neinkasoval.

U18

Přestože už ve Slavii Jakub Štancl nepůsobí, zaslouží se ho v přehledu také zmínit. Slávistický odchovanec, který nedávno zažil premiéru ve švédské nejvyšší seniorské soutěži, posbíral v dresu národního týmu do 18 let na turnaji v USA dva body za gól a jednu nahrávku.

U17

Sedmnáctka měla na programu tradiční neoficiální mistrovství světa v Kanadě. Český tým se v devíti dnech střetl s třemi domácími výběry, USA, Finskem a Švédskem.

Do zámoří s týmem odletěli i slávisté Maxmilian Curran a Alex Kubánek. Útočník Curran se zvládl i jednou zapsat do statistik, když nahrál na jediný gól proti Finsku.

U16

Největší zastoupení měli slávisté v nejmladší reprezentaci. Původně nominované Tomáše Poletína a Maxe Pšeničku dodatečně doplnil i Artur Matějovský.

Úvodní duel se šestnáctce vůbec nepovedl, když Češi prohráli vysoko se Slovenskem, proti Švýcarsku už ale byli dvakrát úspěšní. A nejvíce byl vidět Tomáš Poletín. Ten přispěl gólem k vysoké výhře 6:0 a o den později se trefil znovu a k tomu přidal i asistenci při výhře 4:3 po nájezdech.

Ženy U18

Slávisté tentokrát měli zastoupení i v ženské mládežnické reprezentaci. Teprve patnáctiletá brankářka Daniela Nováková se dostala do výběru do 18 let a nakonec odchytala dvě utkání.

Proti starším holkám si vedla skvěle. Nejdříve vynulovala Japonky, kterým pochytala všech 18 střel a následně trápila i Finky. Nováková zastavila 24 pokusů Seveřanek a jen jednou inkasovala.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
OHLASY 8.12.2022

Věděli jsme, že musíme hrát jeden pro druhého, komentuje výhru Stehlík

Poprvé od začátku listopadu sešívaní znovu vyhráli za tři body. Ke středeční výhře nad Sokolovem přispěl asistencí útočník Lukáš Stehlík, který přitom do Slavie přišel právě z Baníku. „Nejdůležitější ...

Číst více
SESTŘIHY 7.12.2022

Sestřih zápasu: Slavia - Sokolov 3:1

Slávistům se povedlo konečně naplno bodovat, ve středečním utkání si v Edenu poradili se Sokolovem a vyhráli 3:1. O góly se postarali Žejdl, Roth a Brož.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2022

Roth: Body jsme potřebovali. Musíme se z toho dostat sami

Čtyři zápasy, čtyři góly. Vladimíru Rothovi se v poslední době střelecky daří, až v utkání se Sokolovem se ale i díky svojí brance mohl radovat z vítězství. „Je důležité. Pořebovali jsme uhrát nějaké ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 7.12.2022

Slavia chystá významnou rekonstrukci zimního stadionu a stavbu druhé ledové plochy

Delegáti spolku SK Slavia Praha odhlasovali na úterní mimořádné valné hromadě záměr týkající se připravované rekonstrukce zimního stadionu Eden a stavby tréninkové ledové plochy.

Číst více