Slávisté zahájili druhou fázi přípravy. Jak budou vypadat nejbližší týdny?
Sešívaní hokejisté se v pondělí 29. července po krátké pauze opět sešli v Edenu a zahájili další část přípravného období. Nejprve budou trénovat rozděleni na dva týmy, po turnaji v Pardubicích přijde zúžení kádru.
„První týden budeme ještě hodně pracovat na dovednostech, ale už tam chceme mít i nějaké souboje a hru na malém prostoru,” popisuje trenér Aleš Totter. „Od příštího týdne tady budou kluci trochu delší dobu a budou hrát mezi sebou i zápasy.”
Slávisty čeká v následujícím týdnu vždy po dopoledním tréninkovém bloku utkání ve formátu 2x 20 minut, kde budou mít zejména hráči, kteří bojují o smlouvu, příležitost ukázat trenérům své silné stránky.
„Každý tým potom ještě odehraje jeden zápas na turnaji v Pardubicích a po něm bychom měli udělat cut. Některé hráče pošleme zpátky do juniorky a měl by tady zůstat základní tým, což je přibližně 14 útočníků, 8 beků a 2 gólmani,” přibližuje Totter.
Širší kádr aktuálně čítá 38 jmen, jako poslední se k týmu připojil v rámci try-outu útočník Jan Smola, který naposled působil v druholigovém Děčíně, kde sbíral bod na zápas.
Na prvních trénincích chybí pouze dvojice nejmladších hráčů. Matouš Jan Kucharčík se připravuje s národním týmem do 18 let na prestižní Hlinka Gretzky Cup, Artur Matějovský je nemocný.
Aktuální složení kádru
Brankáři: Oldřich Cichoň, Paavo Hölsä, Jiří Tesař, Michal Pittr
Obránci: Michael Gaspar, Jan Holý, František Hrdinka, David Kajínek, Fabien Kočí, Jiří Stejskal, Václav Veber, Tomáš Brotánek, Jakub Dráb, Filip Hron, Ondřej Hubinka, Jakub Sýkora
Útočníci: Matěj Beran, Maxim Havrda, Tomáš Knotek, Martin Novák, Vojtěch Polák, Jiří Průžek, Roman Přikryl, Marek Slavík, Lukáš Strnad, Martin Šťovíček, *Kristers Zvagulis, Ernests Krums, Daniel Kříženecký, Matouš Jan Kucharčík, Artur Matějovský, Šimon Slavíček, Jan Smola, Viktor Štípek, Stanislav Tichý, Martin Vašíček, Jan Vopat, Adam Vosmík
Tučně vyznačení hráči mají uzavřenou smlouvu pro sezonu 2024/25.
* Hráč má platný kontrakt v Mladé Boleslavi.
RETRO GAME už v sobotu 27. prosince! Oslavte s námi v Edenu 125. výročí Slavie
V sobotu 27. prosince oslavíme výročí 125 let od založení klubu HC Slavia Praha! Proti Vsetínu nastoupíme v retro dresech, pro fanoušky bude připraven i bohatý doprovodný program a speciální dresy ...
Číst víceLednový víkendový balíček - 5 zápasů za super cenu!
Zubři, kohouti, berani, rysi, sokoli. Povede se nám je všechny v Edenu zkrotit? Nenech si ujít "zvířecí" víkendový pětiboj v průběhu ledna se speciální cenou za celý balíček.
Číst víceSlavii bere před Vánoci bod, v Kolíně rozhodly nájezdy
Vyrovnané utkání nenabídlo příliš střel na slávistické straně a šancí obecně, i proto týmy po třech třetinách hrály nerozhodně 1:1. Rozuzlení přinesly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.
Číst víceVážíme si, že můžeme být součástí historie Slavie, vyhlíží Beran Retro game
Matěj Beran se vrátil do zápasového rytmu po měsíční pauze. Hned v druhém utkání zaznamenal jeden gól a dvě asistence, kdy těžil ze spolupráce s Romanem Přikrylem a Jakem Griciusem.
Přehrát video
Rozpis ledu
Zápasy mládeže živě!
Pojď hrát hokej!
Hlavní město Praha
Praha 10
NSA
Sešívaní
Partnerská škola