13. srpen
VSTUPENKY
A-TÝM
20. července 2020

Slávisté zahájili přípravu na ledě, zapojil se už i Bednář

Po třítýdenním volnu se slávisté sešli v pondělí v Edenu a odstartovali na ledě druhou část přípravy na novou sezonu. Zapojili se Petr Kafka či Marek Tomica, kteří doposud trénovali individuálně, ale také Jaroslav Bednář.

Třiačtyřicetiletý útočník nastupoval za Slavii naposled v sezoně 2014/15, celkem za ní odehrál 467 soutěžních utkání a vždy patřil mezi ofenzivní tahouny. Výrazně se podílel i na zisku mistrovského titulu v roce 2008. Teď se znovu připravuje v Edenu a je blízko návratu do sešívaného dresu.

Kromě Bednáře s k týmu připojila trojice útočníků na zkoušku - Dominik Patočka, Ondřej Tomek a Pavel Vaňous. První dva jmenovaní prošli ve Slavii mládeží a v minulých letech působili v zahraničí, Vaňous je původem z Moravy a loni hrál v juniorce ve Spartě. O místo bojuje i obránce Ondřej Holý, který s týmem už absolvoval suchou část přípravy.

„V pondělí a v úterý máme tréninky volnější, aby si kluci ojezdili brusle a zvykli si na výstroj, navíc ještě děláme testy VO2 max,“ popisuje trenér Martin Štrba. „Od středy budeme trénovat na dvě skupiny a najedeme na tříhodinový dopolední blok, odpoledne budou mít kluci volno. Budeme mít k dispozici šest pětek a chtěl bych, abychom takhle trénovali tři týdny. Poté uděláme rozhodnutí ohledně hráčů na zkoušku.“

Prvním vrcholem přípravy na novou sezonu, kterou si připomeneme 120leté výročí klubu, bude už úvodní zápas proti Litoměřicím. Ten je na programu 6. srpna od 17:30 a bude pro všechny slávisty speciální.

Pokud vás zajímá, na co se můžete těšit, sledujte náš odpočet na sociálních sítích. Postupně si připomínáme na významné hráče a milníky ze slávistické historie, zároveň ale brzy odhalíme, jaké překvapení vás bude čekat.

Aktuální složení kádru

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov
Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Mikuláš Hovorka, Daniel Krejčí, Jan Novák, Michal Steinocher, Dominik Valík, Václav Veber
Útočníci: Jaroslav Bednář, Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Petr Kafka, Dávid Kohút, Daniel Kružík, Filip Kuťák, Martin Ondráček, Dominik Patočka, David Šteiner, Ondřej Tomek, Marek Tomica, Pavel Vaňous, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka

Autor Jakub Mezlík
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.