Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
16. února 2023

Strnad: Důležité body! Na konci základní části už jde do tuhého

Útočník Lukáš Strnad se vrátil z Turnaje pěti zemí ve Švédsku s parádní formou. Za národní tým jednou skóroval a připsal si tři asistence, za Slavii se prosadil hned ve svém prvním zápase po návratu a pomohl k důležitému vítězství nad Frýdkem-Místkem.

Lukáši, s Frýdkem-Místkem jste znovu odehráli vyrovnaný zápas. Co ho převážilo na vaši stranu?
Řekl bych, že náš výkon šel od první třetiny nahoru a zvedali jsme se. První třetina byla horší, druhá už byla lepší a třetí třetina byla od nás nejlepší. Jen tím zbytečným faulem, který jsem udělal, jsme je dostali do hry, ale jsme rádi, že bereme důležité tři body.

Začátek utkání mi přišel trochu neurovnaný a plný nepřesností. Čím to podle tebe bylo?
Myslím si, že jsme na zápas nebyli koncentrovaní tak, jak bychom měli. Přeci jen na konci základní části už jde do tuhého a hrajeme pořád o play-off, takže musíme být koncentrovaní už od první minuty zápasu.

V první třetině jste si ale i tak vytvořili několik šanci ke skórování.
Šance sice jsou, ale někdy gól prostě nepadne, i když se naše koncovka v poslední době zvedla. Gólman soupeře podržel, ale měli bychom proměňovat všechno, co můžeme.

Frýdek pak odskočil prakticky z ničeho do vedení, ale vám se hned z následné přesilovky podařilo srovnat. Pomohlo vám to do dalšího průběhu třetiny?
Pomohlo, zachránila nás naše první přesilovka. Přesilovky nám daly klid na hokejky. Pak už se to zase uklidnilo a jeli jsme od nuly.

Do přestávky se vám ještě navíc povedlo otočit skóre. Nakoplo vás to do poslední třetiny?
To nás nakoplo hodně. Před třetí třetinou jsme si v kabině řekli pár věcí, abychom dodržovali to, co dodržovat máme. Jsme rádi, že se nám to povedlo.

V zápase se vám podařilo hned dvakrát využít přesilovku, které vám v posledních zápasech poměrně vychází. Zaměřujete se na ně víc během tréninků?
Myslím si, že ano, věnujeme se jim docela dost. Hlavně máme na přesilovky kvalitní hráče, kteří umí dobře nahrát anebo dobře zakončit, což je super.

Ty jsi vstřelil třetí branku Slavie. Jak situace vznikla?
Michal Simon vyhrál buly přímo na mě. Jel jsem do rohu, otočil jsem to a viděl jsem tam volno, tak jsem si vyjel až na modrou. Docela mě pustili k bráně a kluci dobře clonili. Trefil jsem to mezi nohy.

Frýdek může být po roce znovu vaším soupeřem v předkole play-off. Bral bys ho jako soupeře, nebo bys radši chtěl za soupeře někoho jiného?
Upřímně bych se mu raději vyhnul, hlavně kvůli cestování, protože je to hrozně daleko. Je to nepříjemný soupeř, takže bych raději bral někoho jiného.

Dělat kapitána je nepopsatelný pocit, říká Strnad

Vraťme se k reprezentační přestávce, během níž jsi odehrál s reprezentací do 20 let turnaj ve Švédsku. Jak sis turnaj užil?
Moc jsem si ho užil. Všichni víme, že hrajeme o mistrovství světa na Vánoce, takže konkurence tam lehce byla, ale užil jsem si to. Byla tam skvělá parta a skvělá zábava a hráli jsme skvělé zápasy, což posune každého, kdo tam může hrát. Jsem za to vděčný.

Co pro tebe znamená účast ve dvacítce?
Znamená to pro mě hodně. Pro každého je čest, když může obléknout reprezentační dres a může se ukázat lidem, co hokej sledují, i skautům.

Jaká byla čest pro tebe, že jsi dělal kapitána týmu?
Upřímně jsem z toho byl docela překvapený, ale je to nepopsatelný pocit. Nedá se to popsat. Je to nejvíc a já jsem byl moc rád, že jsem tu roli dostal. Doufám, že jsem ji naplnil co nejlépe pro tým.

Pomohlo ti i to, že na turnaji byl s tebou spoluhráč ze Slavie, brankář Tomáš Volevecký?
Ano. S Volevákem jsme spolu bydleli na pokoji na hotelu. Když jsme měli čas, tak jsme se spolu šli podívat po městě a hodně jsme tam spolu trávili čas. On tam byl úplně poprvé, takže si myslím, že to bylo fajn i pro něj, že mu tam někdo pomohl a měl tam někoho známého. Byli tam ale i ostatní kluci, které jsme znali.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
A-TÝM 27.3.2023

Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony zůstává v Edenu!

Slavia si pojistila služby svého nejproduktivnějšího hráče z ročníku 2022/23. Lukáš Žejdl se dohodl s klubem na nové smlouvě a bude i nadále hájit červenobílé barvy.

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více