Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
8. ledna 2023

Szathmáry: Musíme teď každý zápas hrát jako play-off

Slávisté porazili před nejvyšší domácí návštěvou v sezoně v důležitém utkání Šumperk 7:2, gólem a asistencí k tomu přispěl Šimon Szathmáry. Přečtěte si rozhovor se sedmadvacetiletým obráncem.

Šimone, jak bys zhodnotil vítězné utkání s Šumperkem?
Hodnotím ho určitě dobře, protože jsme vyhráli. 7:2 je hezký výsledek. Až na nějakou fázi zápasu si myslím, že jsme hráli celkem dobře.

Začátek utkání mi přišel z obou stran opatrný. Viděl jsi to stejně?
Asi ano. Byl to důležitý zápas pro nás i pro ně, takže si myslím, že nějaká opatrnost tam asi byla.

Jak se vám hrálo proti týmu, který byl před utkáním o jednu příčku za vámi?
Řekl bych, že pro nás to nebylo nic moc nového. My už teď musíme hrát každý zápas jako play-off a snažit se urvat tři body. To se nám povedlo.

Začátek druhé třetiny vám vyšel, když jsi zvýšil na 2:0. Přenesla se pak herní pohoda do zbytku třetiny, ve které vám to tam gólově napadalo?
Chvíli ano, ale druhá půlka druhé třetiny od nás nebyla dobrá, v ní jsme pustili Šumperk trošku do hry. Ale ve třetí třetině jsme si to pohlídali a dopadlo to dobře.

Musíme sbírat každé body a dívat se dopředu, burcuje Szathmáry

Druhý zápas v roce 2023 a druhé vítězství, ideální vstup do nového roku, že?
Určitě je to moc dobře. Musíme sbírat každé body a koukat se dopředu a udělat co největší díru, abychom se vyhnuli těm nejhorším pozicím.

Ty jsi vstřelil druhý gól zápasu. Jak se zrodil brejk, ve kterém ti do odkryté brány nahrál Michal Simon?
Viděl jsem, že po straně to tam nějak propadlo a že Michal Simon tam má prostor, tak jsem mu tam najel a dal mi to krásně žabičkou prakticky do prázdné brány.

Další utkání vás čeká už v pondělí ve Zlíně, což je váš další tabulkový soused. Co bude v zápase rozhodovat?
Musíme hrát dobře zezadu. Ve Zlíně je to hodně těžké a je to hodně specifické prostředí. Myslím si, že musíme hlavně hrát dobře systémově a tak trochu si počkat na to, co nám dovolí.

Pojďme na chvíli od Slavie. Díval ses na jízdu české dvacítky na skončeném MS a co na ni říkáš?
Moc jsem to klukům přál. Škoda že jim to ve finále nevyšlo, že nebyli v prodloužení šťastnější, ale jinak si myslím, že to byl pro ně super turnaj.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
A-TÝM 27.3.2023

Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony zůstává v Edenu!

Slavia si pojistila služby svého nejproduktivnějšího hráče z ročníku 2022/23. Lukáš Žejdl se dohodl s klubem na nové smlouvě a bude i nadále hájit červenobílé barvy.

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více