Táhli jsme za kratší provaz, hodnotí Jiří Vašíček

23.10.2011, Jan Salajka

Zklamání po vysoké prohře 2:6 v Karlových Varech na něm bylo znát. A důvodů, proč by tomu tak být nemělo, také příliš nebylo. „My jsme se snažili, chtěli jsme se dostat zpátky do hry, ale nepodařilo se nám to,“ ohlíží se za zápasem zklamaný Jiří Vašíček.

Jak se hodnotí takový nepovedený zápas?
Vůbec se nám to nepovedlo... Vary dneska ukázaly, že se zvedají, byly lepší než my a využívaly přesilovky, které se nám v poslední době moc nedaří. A vůbec, celkově jsme tahali za kratší provaz.

V čem konkrétně vás Vary předčily?
Hlavně se dostaly do vedení, což je hodně nabudilo. První gól, to byla naše chyba, druhý gól jsme dostali v oslabení. To se pak soupeři hraje líp, když si vypracuje takový náskok. My jsme se snažili, chtěli jsme se dostat zpátky do hry, ale nepodařilo se nám to. Pokaždé nám chyběl ten poslední krůček k tomu, abychom skórovali. Nakonec jsme sice vstřelili dvě branky, ale to už bylo příliš pozdě na to, aby se s tím ještě dalo něco dělat.

Pomohla Varům třeba i ta poslední výhra nad Litvínovem?
Ano, určitě jim pomohla, povzbudilo to i diváky, že fandili víc. Minule zkrátka Vary ukázaly, že když chtějí, tak hokej hrát stále umí.

V úterý vás čeká Zlín. Jakou očekáváte od něj hru?
Už jsme s ním hráli v pátek, myslím si, že to bude velmi podobný a dost vyrovnaný zápas. Chtěli bychom ale Zlínu oplatit to, že u nás zvítězil. Musíme už prostě začít bodovat a zlepšit naší hru.