17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. února 2017

Ubojované vítězství! A atmosféra? Výborná, rozplýval se střelec Šafránek

Úvodní čtvrtfinále mají sešívaní hokejisté za sebou. Na vítězství v derby s horáckou Slavií měla velký podíl i hvězda červenobílé elitní formace, snajpr David Šafránek. I díky jeho gólu získali Pražané první bod do série hrané na čtyři vítězné zápasy. "Byla to ubojovaná výhra, Třebíč je kvalitní soupeř," svěřovala se vršovická osmaosmdesátka. "Naštěstí nás podržel Dominik Frodl a díky větší bojovnosti jsme utkání dotáhli do vítězného konce," hlásil v rozhovoru talentovaný forvard.

Davide, jak byste zhodnotil úvodní čtvrtfinále?
Bylo to ubojované vítězství, soupeř je opravdu velice kvalitní. Bylo znát, že se jedná o čtvrtfinále, kde proti sobě hraje čtvrtý tým proti pátému a jednalo se tedy o velice vyrovnaný zápas. Myslím si, že jsme utkání v závěru zvládli díky většímu důrazu a vůli.

28:32
Takový byl poměr střel v prvním čtvrtfinále mezi Slavií a Třebíčí.

Zápas jste sice dovedli do vítězného konce, soupeř vás ale přestřílel a v některých pasážích hry měl i navrch. Čemu se tedy do příštího utkání vyvarovat?
My jsme udělali několik zbytečných chyb v obranném a středním pásmu, nehlídali jsme si soupeřovu druhou vlnu. Také jsme věděli, že Třebíč má dobré brejky, přesto nám tam soupeř jednou ujel a byl z toho nájezd. Frodo (Dominik Frodl – pozn. red.) to naštěstí výborně lapil, strašně nás podržel a to nám moc pomohlo do zbytku utkání.

Vstřelili jste Třebíči dva góly do šatny, co jste probírali o přestávce v kabině?
Říkali jsme si, že musíme stále hrát náš hokej, jako kdyby stav byl 0:0. Chtěli jsme důrazně bránit a věděli jsme, že nějakou šanci budeme mít, například v přesilové hře, abychom mohli svůj náskok zvýšit. Samozřejmě také padlo, abychom nevěšeli hlavy a makali dál, pokud bychom náhodou inkasovali nějakou branku.

Srazil vás hodně rychlý gól na začátku třetí periody?
No, to byla chyba samozřejmě, je špatně dostat gól hned první střídání. Chyběl nám tam důraz na brankovišti, musíme mít lépe rozebrané soupeřovy hráče.

Jak byste popsal svoji branku?
Máme nacvičené nějaké signály v přesilové hře, které v neděli úplně nefungovaly podle našich představ. Naštěstí tam ale byla šikovná přihrávka mezi kruhy, Venca Jankovský výborně vystřelil, byť pouze do brankáře a já už jenom slízl smetanu a dorazil jsem puk do prázdné brány. Něco podobně jednoduchého se musíme snažit hrát i nadále.

Jaká prozatím panuje spokojenost s přesilovými hrami a hrou v oslabení?
Hra byla na můj vkus možná až příliš rozkouskovaná, v pěti se moc nehrálo. Zvláště ta druhá třetina byla tresty hodně poznamenaná. Myslím si, že ani nám, ani soupeřovi se úplně nedařily přesilové hry podle nějakých vzorců, které máme nacvičené. Bylo to spíše takové trápení, dostat se vůbec do útočného pásma a tam nějak nacvičeně kombinovat. Proto jsme se to radši snažili hrát jednoduše, přes beky a zkoušeli jsme hodně střílet.

Frodo byl výborný, jako vždycky, chválil Šafránek

Na co se ve druhém duelu kromě regenerace zaměřit?
Samozřejmě si musíme především co nejvíce odpočinout, naštěstí tady máme dobré podmínky pro regeneraci. Nejdůležitější je dobře se vyspat a nachystat se na další zápas. Pokud bych měl ale vybrat jednu věc, na které do příště zapracovat, bylo by to bruslení a důraz v osobních soubojích, především kolem naší brány, tam byl soupeř velice nebezpečný.

Co říkáte na atmosféru v Edenu?
Super, bylo to výborné. Užili jsme si děkovačku, přišlo skoro dva tisíce diváků, což je rozhodně důstojná atmosféra na play-off.

A na závěr, jak byste zhodnotil výkon Dominika Frodla?
Tak to bych se už opakoval, je to naše jasná jednička, na něm to všechno stavíme. V neděli klasický Frodo, výborný zápas z jeho strany.

Autor Adam Nejedlý
Nepřehlédněte
A-TÝM 9.12.2019

Brož jede na kemp dvacítky před mistrovstvím světa!

I když byl původně jen mezi náhradníky, nedělní telefonát mu změnil plány. Útočník Jaroslav Brož byl dodatečně nominován do širšího kádru dvacítky před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se koná ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video