1. prosinec
Jihlava Slavia
17:30
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
14. dubna 2020

Útočník Filip Kuťák zůstává ve Slavii!

Slavia si pojistila svého druhého nejproduktivnějšího hráče uplynulého ročníku. Filip Kuťák byl jedním z největších objevů Chance ligy a po sezoně se o něj zajímaly i jiné týmy, třiadvacetiletý útočník dal ale přednost setrvání v Edenu.

Kuťák vynechal v minulé sezoně pouze tři z kompletní porce šedesáti utkání a připsal si celkem 47 bodů za 21 gólů a 26 nahrávek. Druhé místo mu patřilo nejen v týmové produktivitě, ale i mezi střelci, v počtu přesilovkových gólů (6) či ve statistice +/- (+13). Se třemi góly v oslabení byl společně s Vampolou první.

„Filipa jsme podepsali loni až na konci přípravy, ale věřili jsme mu a byli jsme přesvědčení, že nám pomůže. Naše očekávání maximálně naplnil a dokázal využít šance, na kterou delší dobu čekal. Popral se s tím skvěle, udělal progres, proto jsme mu nabídli novou smlouvu a jsem rád, že jsme se domluvili na pokračování,“ říká sportovní manažer Jiří Veber.

Spokojený byl se svým působením v Edenu i Kuťák. „Když začínáte v novém klubu, tak nikdy nevíte, jak si to sedne, ale já jsem si se Slavií sedl super, proto jsem se rozhodl po projednávání s agentem a s rodinou pokračovat,“ přibližuje mladý forvard.

„Měl jsem i další nabídky, ale ta ze Slavie pro mě zůstala nejvhodnější, už i proto, že jsem si tady udělal nějaké jméno, znám se se spoluhráči v šatně a vytvořili jsme si pouto s fanoušky. Navíc v Praze se mi líbí a v Edenu máme skvělé zázemí.“

Filip Kuťák bude po podpisu nové smlouvy odpovídat fanouškům v živém streamu na slávistickém instagramu. Sledujte náš oficiální účet (hcslavia), přenos je na programu ve středu 15.4. od 20:00.

Kuťák se podobně jako ostatní hokejisté v době karantény připravuje individuálně, ale větší problémy mu to nedělá. „Mám doma hrazdu, činky, simulátor na bruslení,“ vyjmenovává některé z pomůcek, které si v průběhu svých hokejových let pořídil.

„Myslím, že jich je docela dost k tomu, abych se adekvátně připravil. Navíc chodím běhat na ovál nebo do lesa, chodím na brusle nebo ke kamarádovi střílet na branku. Věřím, že brzo bude otevřená také posilovna.“

Maximálně se tak soustředí na přípravu na novou sezonu, ve které bude chtít navázat na svůj nejlepší ročník v seniorském hokeji. „Chci dokázat i pod novým trenérem, že loňská sezona nebyla náhoda a bodově na ni navázat. Opět bych rád pomohl týmu ofenzivním stylem hry a svými góly,“ přibližuje.

„Když budu mít stabilní výkonnost a budou se mi vyhýbat zranění, rád bych třeba i nakoukl do extraligy. Hlavně ale doufám, že se nám bude dařit týmově, chci, abychom hráli hokej, který se bude fanouškům líbit, vyhrávali jsme, byli nahoře a dostali se do play-off,” uzavírá Kuťák.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více
A-TÝM 20.11.2020

Streamy z Chance ligy na Hokejka TV. Pro permanentkáře opět zdarma!

Všichni fanoušci, kteří si zakoupili před sezonou permanentní vstupenku, budou mít po restartu soutěže opět možnost sledovat streamy z Chance ligy na Hokejka TV zcela zdarma! Reagujeme tak na ...

Číst více