26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
24. února 2016

Už aby vypuklo play-off, přeje si navrátilec Micka

Ostrý tréninkový týden před začátkem vyřazovací části WSM Ligy si sešívaní hokejisté zpestřili středečním přátelským střetnutím s Klatovy, ve kterém po brankách Růžičky, Vase, Šafránka a Robinsona zvítězili 4:1. Do zápasu se čtvrtým nejlepším mužstvem druhé ligy nastoupil po dvouměsíční přestávce také Tomáš Micka. Dvaatřicetiletý útočník se po vyléčení dlouhodobého zranění předvedl na ledě v dobrém světle, do play off však hodlá svoji formu ještě vylepšit.

První část přípravy na blížící se play off vyvrcholila přípravným utkáním s Klatovy. Jak vítězný duel se západočeským druholigovým celkem hodnotíte?
Utkání sice bylo přátelské, ale z průběhu to moc patrné nebylo. Soupeř hrál velmi dobře. Výborně bruslili a napadali. Obzvlášť v prvních deseti minutách na nás vletěli a skoro nás nepustili z pásma. Myslím, že jsme snad ani nevystřelili. Ale pak se hra obrátila a vyhráli jsme, což je důležité. Na Prostějov to byla výborná příprava.

20
Tolik zápasů základní části musel Tomáš Micka vynechat kvůli vleklému zranění. Do sestavy červenobílých se však vrací právě včas – před veledůležitým play off.

Do zápasu jste nastoupil po dlouhé pauze zapříčiněné zraněním. Byla u vás nechtěná absence hodně znát?
Myslím, že jsem se do toho dostal rychleji, než jsem čekal. Naskočil jsem po dvou měsících a v první části zápasu to bylo výborné. Další třetinu jsem seděl, protože jsme se střídali. Měli jsme čtyři lajny, ale hráli jenom na tři. V závěrečné dvacetiminutovce už to bylo horší. Ještě spíš doháním kondici. Ale myslím, že na play off to bude super.

Na začátku týdne jste s celým týmem absolvoval soustředění ve Štiříně. Jste zastáncem podobným akcí, nebo byste radši dal přednost jinému stylu přípravy?
Soustředění bylo skvělé. Ve středu pak vyvrcholilo tím zápasem. Ve čtvrtek si odpočineme. Pak máme ještě další tři dny na přípravu na Prostějov. Parta musí držet při sobě, zvlášť před play off. Proto si myslím, že to bylo dobře naplánované a splnilo to svůj účel.

Kromě tréninkových dávek vyplnil třídenní program soustředění také bowlingový turnaj? Jak se v něm slávistickým hráčům dařilo?
Tak někomu to jde, někomu to nejde. (smích) Byli tam kluci, kteří naházeli sto sedmdesát, ale taky kluci, kteří nahráli třeba jen šedesát.

První zápas play off se pomalu blíží. Už v pondělí vás čeká úvodní utkání s prostějovskými Jestřáby. Těšíte se?
Už aby to vypuklo. Očekávání je velké a všichni se těší. Musíme to dotáhnout co nejdál.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 25.2.2020

O spolupráci Slavie a Xiaomi v diskusním pořadu na Sport 5

Televize Sport 5 v pondělí odvysílala pořad "SPORT 5 kolem nás", který se věnoval našemu klubu a partnerství se společností Xiaomi. Hosty diskusního pořadu byli kapitán A-týmu Jan Novák, tiskový ...

Číst více
MLÁDEŽ 24.2.2020

PANE TRENÉRE: Hodně brankářů kleká dříve, než hráč vystřelí, říká Dohnal

Možná nejsou na očích tak často jako ostatní koučové, přesto jsou trenéři brankářů neodmyslitelnou součástí každého klubu. Na Slavii působí momentálně tři, včetně pětatřicetiletého Vladimíra Dohnala. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 23.2.2020

Sestřih zápasu: Slavia - Havířov 2:3

Podívejte se na sestřih všech branek sobotního zápasu proti Havířovu, u Šmerhovy trefy asistoval svým 300. bodem v sešívaném dresu kapitán Jan Novák. Slávisté prohráli třetí utkání v řadě, znovu ...

Přehrát video
OHLASY 23.2.2020

Musíme hrát poctivě a štěstí se k nám znovu nakloní, věří Šmerha

Ani ve třetím domácím zápase v řadě nedokázala sešívaná družina zvítězit. Nad síly hokejistů z Edenu byl Havířov, který dobře nastavenou taktikou získal všechny body. První branku Slavie vstřelil ...

Číst více