Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
16. února 2020

Vampola dohraje sezonu v extralize, Bílek zůstává ve Slavii

Slavia se dohodla s Kladnem a umožní Petru Vampolovi dohrát letošní sezonu v extralize. Naopak sešívaný dres bude nadále oblékat střelec Vítězslav Bílek i další hráči zapůjčení z Kladna, útočník Šimon Jelínek a obránce Václav Veber.

Petr Vampola přišel do Slavie před letošní sezonou a okamžitě se stal lídrem týmu. Svými výkony dotáhl sešívané v první polovině soutěže mezi elitní osmičku a díky tomu o něj v prosinci projevilo zájem Kladno, se kterým v loňské sezoně vybojoval postup do extraligy.

„Mezi Petrem a Slavií se za poměrně krátkou dobu vybudoval výborný vztah. Pomohl nám nejen na ledě, ale i mimo něj, kde byl v pracovitosti a nasazení příkladem pro mladé hráče, které neustále hecoval, aby si v tréninku přidávali a měli větší snahu se výkonnostně posunout,“ oceňuje přínos Vampoly předseda představenstva Standa Tichý.

Osmatřicetiletý útočník odehrál v sešívaném dresu celkem 34 utkání, v nichž nasbíral 36 bodů za 10 gólů a 26 asistencí. V letošní sezoně už žádné další nepřidá, v neděli totiž bude hrát za Kladno a jakmile hráč nastoupí ve vyšší soutěži po 15. únoru, už nemůže naskočit v Chance lize.

„S Petrem jsme celou situaci neustále řešili a sešli jsme se i po návratu ze zápasu v Přerově, abychom udělali konečné rozhodnutí. Dospěli jsme k dohodě, že mu umožníme dohrát letošní sezonu v Kladně, ale zároveň jsme se s ním bavili o možnosti další spolupráce, ať už v hráčské či jiné roli. Jsme si jisti, že se nám tento vstřícný krok v budoucnu vrátí, a to jak při jednáních s Kladnem, tak s Petrem," dodává Tichý.

Sezonu ve Slavii naopak dohraje Vítězslav Bílek, který ihned po příchodu do Edenu potvrdil roli kanonýra a po 9 zápasech v sešívaném dresu má na svém kontě 9 gólových tref a tři asistence. Kromě utkání v Přerově bodoval Bílek v každém duelu, do kterého nastoupil a v lednu byl zařazen do ideální sestavy měsíce v Chance lize.

V sešívaném dresu budou nadále působit i obránce Václav Veber a mladý útočník Šimon Jelínek.

Slavia děkuje Petru Vampolovi za odvedené služby a přeje mu hodně štěstí v boji o záchranu v extralize!

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více