Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
28. března 2024

Volno navíc je naše výhoda, pochvaluje si před semifinále Vosmík

V poslední minutě třetího čtvrtfinále svým gólem využil přesilovku, čímž poslal juniory do čtvrtfinále. Útočník Adam Vosmík tak výraznou měrou přispěl k tomu, že slávisté Porubu vyřadili v nejrychlejším čase a oproti ostatním týmům měli větší volno. Díky tomu měli volný víkend a od pondělí se naplno připravují na semifinálovou sérii proti Šumperku.

Máte za sebou čtvrtfinále, ve kterém jste nezaváhali. Jak moc těší bezproblémový průběh série s Porubou?
Myslím si, že můžu mluvit za všechny, že jsme moc rádi, protože díky této výhře jsme měli volný víkend a mohli jsme si před další sérii odpočinout. Strávit další celý den takhle daleko od Prahy už jsme nechtěli a navíc většina z nás s sebou neměla ani věci na přespání.

Jak náročná série to pro tebe byla?
Čtvrtfinále bylo určitě náročné a obzvlášť poslední zápas byl fyzicky nejnáročnější. První dva zápasy jsme diktovali hru a šli jsme si postupně za jasnou výhrou, ale v tom posledním to bylo trochu trápení. Hlavní ale je, že jsme většinu série hráli hokej, kterým se chceme prezentovat a musíme si to přenést i do semifinále.

Oproti prvním dvěma zápasům jste v tom třetím vyhráli jen těsně, kde byl největší rozdíl?
V prvních dvou zápasech jsme měli lepší začátky. Diktovali jsme hru a nepustili Porubu k ničemu. V Porubě jsme začátek zaspali a podcenili. Pokračovali jsme ale dále v trpělivém výkonu jako v těch domácích zápasech a povedlo se nám to dotáhnout do vítězného konce.

Dlouhou dobu jste se ve třetím čtvrtfinále nemohli prosadit, v čem byl problém?
Řekl bych, že jsme chodili málo do střel a nervali se tolik před gólmana. Všechny naše střely viděl a nebyly až tak nebezpečné. Před 3. třetinou jsme si řekli, že se do brány budeme tlačit víc a taky se nám to vyplatilo. Góly padly z teče a z dorážky.

Zápas jste nakonec zlomili až v závěru díky využité přesilovce, které předcházel oddechový čas. Co vám tam trenér říkal?
Trenér nám řekl, ať se tlačíme co nejvíc do střel a dostáváme co nejvíc puků na bránu. Zároveň jsme neměli chodit do nějakého risku, protože by přesilovka pokračovala i do prodloužení, kde hrát 4 na 3 je větší výhoda. Nám se ale podařilo využít už tu 5 na 4, takže se to povedlo na výbornou.

Prvním kolem play-off jste prošli bez problémů, co očekáváš od semifinále?
Ta série bude určitě mnohem těžší a nic nebude zadarmo. Já ale věřím, že když budeme hrát jako tým a dodržovat systém, na kterém jsme pracovali celou sezónu, tak se nám do finále podaří postoupit.

Jak moc velká výhoda je delší volno oproti soupeři, který musel hrát o zápas více?
Díky vyhrané sérii na 3 zápasy jsme měli volný víkend a tedy podstatně víc času na regeneraci než ostatní týmy, které musely hrát o zápas navíc. Toho musíme využít v dalším kole, od začátku do toho vlétnout a soupeři toho moc nedovolit.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video