Vondrkův přítel na telefonu má jméno Dominik Graňák

26.10.2008, Jan Škvor

Deset minut před koncem zápasu s Karlovými Vary by si na slávistický triumf vsadil málokdo. Růžičkovi svěřenci v té době prohrávali o dva góly a směřovali za třetí porážkou v řadě. Přesto nakonec Pražané ukázali svou sílu a utkání otočili. „Tým je silný. To se ukáže právě v těchto situacích,“ říká Michal Vondrka v rozhovoru pro stránky Slavie. Nyní už ale házejí Pražané domácí soutěž za hlavu, ve středu je čeká přetěžký zápas na půdě Curychu v rámci Ligy mistrů.

 
 
Michale, zápas jste sice začali dobře, po brance na 2:1 to ale vypadalo, jako byste přestali hrát, čehož soupeř čtyřmi góly využil...
Nevím, čím to je. Ale je pravda, že to bylo vlažné. Hluché místa občas míváme.

Většina karlovarských gólů padla po vašem nedůrazu kolem brankoviště. V obranné fázi panovalo až příliš nedůrazu, souhlasíte?
Určitě. Branky padají po chybách, které soupeři nabídneme. Ten nás za ně tvrdě trestá.

Musel po druhé nevydařené třetině zvýšit Vladimír Růžička o přestávce hlas?
Nemusel. Všichni jsme věděli, že to není dobré. Sami mezi sebou jsme si to vyříkali. Po našem kontaktním gólu to potom vypadalo úplně jinak.

Vedení se neustále střídalo na obou stranách, žádný z týmů si až do poslední minuty nemohl být jistý výhrou...
Byl to bláznivý zápas. Padlo hodně gólů, nakonec jsme ale tím šťastnějším týmem byli my. Zaplaťpánbůh. Na začátku sezóny jsme dokázali naši chybu nějak napravit, teď nás za ni soupeř trestá. Proto je nedělní výhra tak moc důležitá.

Necelých deset minut před koncem jste prohrávali o dva góly, přesto se nakonec radujete z vítězství. Ukazuje to sílu mužstva?
Určitě. Tým, který takto otočí zápas, je silný. Právě v těchto situacích se to ukáže.

Slavii nyní čeká spoustu zápasů na kluzištích soupeřů. I proto je asi domácí výhra nad Karlovými Vary cenná, že?
Samozřejmě. I tak si ale myslím, že venku špatně nehrajeme. Nějak se s tím budeme muset poprat a doufám, že hodně venkovních zápasů vyhrajeme.

Odbočme od domácí soutěže. Ve středu vás v rámci Ligy mistrů čeká utkání v Curychu. Co o švýcarském týmu víte?
Zatím de facto nic. Zápas s Linköpingem jsem neviděl, protože to na satelitu nemám. Vyhrát ale 7:2 je hrozivé. Vláďa Růžička na druhou stranu říkal, že se na zápas díval, a že tam Curychu spadlo téměř všechno.

Co vám v první chvíli proběhlo hlavou, když jste se dozvěděl, že Curych tak drtivě triumfoval v Linköpingu?
Hned jsem volal Dominiku Graňákovi, který ve Švédsku hraje. Na zápas se koukal a říkal, že zápas byl v podstatě vyrovnaný. To mi ostatně druhý den potvrdil i Růža. Curych bude hrát kanadský styl, budou to řezat. Musíme se s tím poprat a dávat puky rychle od hole.

Mnozí experti, včetně kouče Linköpingu Slavomíra Lenera, Curych před startem Ligy mistrů podceňovali. To se nyní změnilo, že?
Stoprocentně. Zápas v Curychu hodně napoví o tom, kdo vyhraje skupinu. Pokud by se nám tam povedlo vyhrát, máme dobře nakročeno k vítězství ve skupině. Linköpingu už moc šancí nedávám. Ještě ale není konec.

Podle vašich odpovědí předpokládám, že s jakýmkoliv bodovým ziskem z Curychu, byť i s jedním bodem, byste byl spokojen...
Určitě. Budeme rádi za každý bod.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"