6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. listopadu 2019

Všechny lajny šlapaly na doraz, pochvaloval si Ondráček

V sešívaném dresu letos odehrál třiadvacet zápasů, ve kterých čekal na gól. Martin Ondráček však střelecké trápení rázně utnul v pravou chvíli. Svou úvodní trefou sezony totiž pomohl porazit Havířov. „Z gólu jsem měl velkou radost. Sám jsem nečekal, že to bude tak dlouhé,“ přiznal zkušený útočník.

Slavia doslova přejela Havířov. Jak zápas vypadal z tvého pohledu?
Myslím, že jsme utkání zvládli dobře. Věděli jsme, o co se hraje. Přistoupili jsme k tomu na sto procent a zaslouženě jsme vyhráli.

V úvodu jste soupeře zasypali sprškou střel, gól ale padl až po dvanácti minutách. Čím to?
Věděli jsme, že je to hodně důležitý zápas. Stejně jako ty ostatní do konce základní části. Možná tam proto byla trošičku nervozita. První gól nás ale uklidnil, a pak už jsme hráli, co jsme potřebovali.

Mohly být právě první dvě branky klíčovými na cestě k výhře, nebo spíš rozhodla některá z dalších?
Jak jsem říkal, důležitý byl určitě první gól, který nás zklidnil. Protože za stavu 0:0 se hra překlápěla na obě strany. Když jsme dali první dvě branky, uklidnili jsme se a bylo to dobré. Takže ano, byly určitě klíčové. Zásadní ale byl také výkon našeho brankáře, který nás skvěle držel.

Před závěrečnou třetinu jste vedli už 4:0. Jak jste se burcovali na střídačce, aby nedošlo k podcenění nebo uspokojení z výsledku?
Myslím, že v téhle fázi soutěže to nehrozí ani při takovém výsledku. Šlapali jsme celých šedesát minut. Každý ví, o co hrajeme. A podle toho to na ledě i střídačce vypadalo.

Když pomineme branky a výtečné zákroky brankáře, čím jste AZet herně udolali?
Všechny čtyři lajny šlapaly na doraz. V tom byla naše síla a zaslouženě jsme to zvládli.

Jak moc cenná je takový triumf v boji o osmičku? Obzvlášť když jste se díky němu bodově dotáhli právě na Havířov.
Ty body jsou hodně důležité. Tabulka je dost nahuštěná a do konce zbývá pár kol. Každý bod se bude počítat. My jsme to potřebovali zvládnout, a to se nám povedlo. Teď se budeme soustředit na sobotu na Sokolov, abychom to zvládli taky.

Věděl jsem, že se to otočí, hlásí Ondráček

Tobě se po dlouhém gólovém půstu povedlo vsítit první branku letošní sezony. Jaký to byl pocit po takové době slavit trefu?
Z gólu jsem měl velkou radost. Zdenda Kubica udělal výbornou práci a neservíroval mi puk do prázdné brány. Já jsem jen nastavil hokejku.

Nebyl jsi už trochu nervózní? Třiadvacet zápasů bez gólu je pro útočníka přece jen dost.
Příjemné to určitě nebylo. Sám jsem nečekal, že to bude tak dlouhé. Ale snažil jsem se pořád makat na sto procent. Věděl jsem, že se to jednou otočí. Zaplaťpánbůh, že to tam konečně spadlo.

Snažil ses na trénincích střelbu o to víc pilovat, nebo jsi se připravoval jako obvykle?
Snažím se ke každému tréninku i zápasu přistupovat na sto procent. To, že to tam nepadalo, se zkrátka stane. Nikomu bych to nepřál. Ale jsem rád, že jsem to prolomil. Hlavní ale bylo, že jsme zápas zvládli vítězně.

V sobotu vyrážíte do Sokolova. Ten je sice na chvostu tabulky, favority ale dokáže potrápit. Jaký soupeř vás na severu Čech čeká?
Je to relativně jedno, s kým se hraje, protože týmy jsou hodně vyrovnané a dá se vyhrát i prohrát s kýmkoliv. Ale my body potřebujeme v boji o osmičku, proto se budeme snažit nějaké přivézt. A nejlépe tři. Sokolov je sice nepříjemný, ale myslím, že my venku hrajeme taky dobře, takže doufám, že se nám podaří vyhrát.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více