6. březen
Prostějov Slavia
17:00
8. březen
Slavia Benátky
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
19. ledna 2021

Všichni dohola! Dorostenci podporují svého spoluhráče v boji s vážnou nemocí

Dorostenci Slavie ukázali velké srdce a neváhali se ostříhat dohola. Vyjádřili tím podporu svému kamarádovi a spoluhráčovi Sebastianu Weitzovi, který od léta bojuje s vážným onemocněním.

S nápadem mladí slávisté přišli už dříve, když se dozvěděli, že jejich kamaráda čeká dlouhá a náročná léčba. „Chtěli jsme Sebu podpořit. Nejdřív jsme to trochu odkládali, ale teď s tím znovu přišel Adam Krásný, tak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme,“ vypráví kapitán Vojtěch Malínek.

„Ti nejodvážnější přinesli holicí strojek a hned se do toho pustili. A jak se oholil jeden, tak se pak přidalo třináct dalších lidí,” pokračuje Malínek, který se ještě nedávno pyšnil dlouhými vlasy. „Konkrétně já a náš brankář Tomáš Volevecký jsme je měli nejdelší a troufnu si říct i nejhezčí, takže musím říct, že i slza málem ukápla.“

„Chci všem moc poděkovat za to, jak se mě snaží podpořit v této nelehké době. Moc si vážím toho, co pro mě dělají.“
Sebastian Weitz

A jak reagoval Sebastian? „Říkal, že se nad tou fotkou s mamkou zasmál a byl rád, že jsme se pro něj jako tým takhle oholili. A když mi jeho mamka napsala, že se po delší době usmál, tak musím říct, že jsem se skoro rozbrečel,“ přiznává slávistický kapitán.

Sebastian má za sebou řadu zákroků, ale ještě ho čeká dlouhá cesta. „Chci všem moc poděkovat za to, jak se mě snaží podpořit v této nelehké době. Moc si vážím toho, co pro mě dělají kluci, ale nejen oni, i trenéři a celá Slavie. A samozřejmě také doktoři,” vzkazuje patnáctiletý obránce.

Dorostenci svého spoluhráče pravidelně povzbuzují a snaží se mu v těžkých chvílích zlepšit náladu. „Jsme spolu pořád v kontaktu, píšu si s ním každý den a snažíme se ho s klukama maximálně podpořit,” uzavírá slávistický kapitán.

Sebastiane, drž se, všichni jsme s tebou!

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
SESTŘIHY 28.2.2021

Sestřih zápasu: Třebíč - Slavia 1:3

Slávisté si zajistili postup do předkola play-off tři kola před koncem základní části díky výhře na ledě Třebíče 3:1. Dvakrát se trefil Jaroslav Bednář, jednou Petr Kafka. Podívejte se na sestřih ...

Přehrát video
ZÁPASY 27.2.2021

Paráda! Slavia v Třebíči urvala triumf a má jisté předkolo play-off

Výborně! Slavia po prohře v Litoměřicích zabrala a na ledě Třebíče oslavila triumf. Cestu za výhrou slávisté odstartovali zkraje druhé třetiny, kdy skóre zápasu otevřel Kafka. Domácí sice brzy ...

Číst více
PREVIEW 27.2.2021

Další venkovní utkání je tu! Slavia se popere o body v Třebíči

Slavii v sobotu čeká již čtvrtý venkovní zápas v řadě. V rámci jednatřicátého kola se sešívání představí na ledě Třebíče. Ani jeden z celků aktuálně nemá zrovna dobrou formu. Dokáží Pražané situaci ...

Číst více
SESTŘIHY 25.2.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 7:4

Přestože slávisté skórovali čtyřikrát, z toho dvakrát v přesilovkách, z Litoměřic si body neodvezli, domácí vyhráli v dohrávce 10. kola 7:4. Podívejte se na sestřih všech branek.

Přehrát video