14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
12. září 2023

Výhra nad Spartou vždycky potěší, pochvaluje si deváťák Mikš

Deváťáci mají za sebou první tři extraligové zápasy. Dva dokázali vyhrát, vybrali si ale už i slabší chvilku, když v Táboře nevybojovali ani bod. V posledním utkání ale zvládli po skvělém výkonu porazit v derby Spartu a jedním gólem k tomu přispěl i útočník Tadeáš Mikš. Ten skóroval ve všech třech duelech, v úvodu sezony tak má skvělou střeleckou formu.

Jak se cítíte po výhře nad Spartou?
Skvěle. Celý tým je spokojený, že jsme vyhráli, protože Sparta má kvalitní tým a pokaždé je potřeba podat nadstandardní výkon, aby se nám podařilo vyhrát.

Co pro tebe znamená výhra v derby?
Vítězství v derby je speciální a úžasný pocit. Porazit rivala je vždycky něco víc než jakákoliv jiná výhra.

Zápas se dlouho nevyvíjel dobře, když jste prohrávali už 2:4. Co byl klíčový moment utkání, které jste dokázali otočit?
Klíčový moment byla společná porada v kabině během první přestávky, kdy jsme si řekli, že do zbytku utkání dáme veškerou sílu. Snažili jsme se hrát týmově a navzájem si pomáhat a celou dobu jsme věřili, že to zvládneme.

Jak moc těší ta výhra po porážkách se Spartou v přípravě?
Je pravda, že se nám v přípravě se Spartou příliš nedařilo, ale celou dobu jsem věřil, že na ně máme. V extralize se navíc hrají jiné zápasy než v přípravě, takže jsem rád, že jsme jim to vrátili.

Jak vůbec hodnotíš vstup týmu do sezony?
Vstup do sezony byl vynikající, když jsme doma jednoznačně bez inkasované branky porazili Hradec Králové. Pak jsme ale zaváhali v Táboře, kde se nám moc nedařilo. O to více jsme chtěli uspět proti Spartě a věřím, že nás výhra povzbudila do dalších zápasů.

Co bylo za problém v Táboře, že jste tam nedokázali vyhrát?
Každý si tam myslel, že to urve sám. Vůbec jsme nehráli týmově a soupeř nás potrestal. Měli jsme ale poměrně dost šancí, jenže jsme nedávali góly ani z výhodných pozic.

Sám jsi zatím skóroval v každém extraligovém zápase, cítíš dobrou střeleckou formu?
Jsem rád, že se mi teď střelecky daří. Budu se snažit, aby mi to vydrželo co nejdéle a pomáhal jsem týmu k dobrým výsledkům.

Se Spartou jsi měl ale i trochu štěstí. Střílel jsi poměrně z velké dálky a ještě od mantinelu, byl jsi překvapený, že to skončilo v brance?
Dostal jsem puk do jízdy a snažil jsem se dát do střely maximální sílu. Mířil jsem k tyči a zároveň se mi povedlo trefit přesně prostor nad betonem. Při každé střele doufáte, že skončí v brance, ale je pravda, že zrovna u téhle jsem to moc nečekal.

Jaký je recept na to být úspěšný při zakončení?
Snažím se trénovat střelbu pokaždé, když mám trochu volného času. Někdy mi to vyjde, že chodím na střelnici do centra mládeže, nejradši mám ale svoji střelnici na chatě, kde jsem sám. Mám tam klid a nic mě nerozptyluje.

V dalším utkání míříte do Liberce, který zatím neztratil ani bod. Co od toho zápasu očekáváš?
Jednoznačně chceme vyhrát. Všichni víme, že s Libercem půjde o jeden z nejtěžších zápasů, ale věřím, že navážeme na výhru z derby.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 19.7.2024

Věřím, že Slavia bude mít úplně jiné sezony, než byly poslední dvě, říká Totter. Proč se rozšířil realizační tým?

Slávisté vstupují do nové sezony s posilami nejen v hráčském kádru, ale i v realizačním týmu. Hlavní trenér Aleš Totter bude mít k sobě k dispozici nové asistenty, dovednostního kouče či analytika. ...

Číst více
ROZHOVORY 17.7.2024

Rád bych hrál v horních patrech tabulky, kam Slavia patří, burcuje Kajínek

David Kajínek, který před pár dny oslavil šestatřicáté narozeniny, za svoji dosavadní kariéru načerpal celou řadu zkušeností, teď by je rád předal mladším. „Chtěl bych jim pomoci, ať rostou a jsme ...

Číst více
ROZHOVORY 15.7.2024

Příprava je důležitá, ale taky si občas zanadávám, směje se Knotek. Musí i víc regenerovat

Tomáš Knotek je jedním z hráčů, kteří se na novou sezonu připravujÍ individuálně. Jak jeho tréninky probíhají, co říká na nově se rodící tým, nebo jakým způsobem relaxuje, nejen o tom mluví v ...

Číst více
ROZHOVORY 12.7.2024

Hráči musí být dovednostně vybavení. Budu s nimi pilovat prvky, které pomůžou týmu, říká Aleš Hybner

Třiatřicetiletý Aleš Hybner se stal novým skills koučem Slavie. Zatímco v létě se zaměřuje na efektivní bruslení či na techniku a práci s kotoučem, během sezony bude s hráči pracovat na prvcích ...

Číst více