14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
23. října 2023

Zahrát si proti bráchovi? Hezký okamžik, říká debutant Půček

Lepšího soupeře pro svůj první zápas ve slávistickém dresu si Jan Půček přát nemohl. Do Edenu totiž v pondělí zavítal Vsetín, kde dvacetiletý útočník hokejově vyrůstal. „Moc jsem si to užil. Hráli jsme dobrý hokej, ale chybělo nám štěstí,“ říká forvard, který za Slavii nastoupil poprvé po letním zranění ruky.

Honzo, připsal sis první start v dresu Slavie a hned proti mateřskému Vsetínu. Jak jsi utkání prožíval?
Určitě jsem rád, že jsem si mohl konečně za Slavii zahrát. Přece jen jsem tu dlouho nebyl. To, že jsem rovnou nastoupil proti klubu, kde jsem vyrůstal, bylo super. Moc jsem si to užil.

Kdy ses dozvěděl, že proti Valachům nastoupíš?
V neděli mi volali, že se mám hlásit na Slavii, tak jsem tušil, že nastoupím. Už jsem tu hrál pár zápasů v přípravě, ale zlomil jsem si ruku. Potom jsem šel do mladoboleslavské juniorky.

Z duelu jste žádné body nevytěžili, Vsetín zvítězil rozdílem jedné trefy. Co podle tebe rozhodlo?
Těžko říct. Podle mě jsme hráli dobrý hokej, vytvořili jsme si řadu šancí. Myslím si, že nám trochu chybělo štěstí, abychom dotáhli ztrátu a potom urvali bod v prodloužení. Samozřejmě nás to mrzí.

„Myslím si, že nám trochu chybělo štěstí, abychom ztrátu dotáhli.“
Jan Půček o prohře
Vsetín si na klání přivezl početnou fanouškovou základnu. Chodil jsi v mládí fandit na Lapač?
Udělalo mi radost, když jsem vsetínské fanoušky viděl. Jako malý jsem vždycky na zápasy chodil. Měl jsem šálu a čepici, pořádně jsem fandil. Do kotle jsem sice nechodil, ale vždycky mě to bavilo. Byli, stejně jako slávisté, hodně slyšet.

Za soupeře hraje tvůj starší bratr Roman, který dvakrát skóroval. Jaké bylo proti němu nastoupit?
Co si pamatuji, tak jednou jsme spolu hráli za vsetínský starší dorost. Vždycky jsme se společně bavili, že by bylo fajn si zahrát v jednom týmu. Teď se nám podařilo střetnout se proti sobě a byl to hezký okamžik.

Ve třetí třetině zblokoval dvě střely, poté zůstal ležet na ledě.
Brácha je smolař na zranění, shodou okolností měl zlomený prst. Ačkoliv to byl soupeř, lekl jsem se, jestli se nejedná o něco vážného. Nakonec zápas dohrál, snad bude v pořádku.

Pár startů v seniorském hokeji sis v minulost připsal, bylo pro tebe navzdory tomu složitější si zvyknout na tempo?
Cítil jsem nervozitu, trochu jsem měl svázané ruce v první třetině, úplně mi to nebruslilo. Pak se to podle mě ale docela zvedlo a zápas jsem si užil.

Autor Martin Rambousek
Nepřehlédněte
A-TÝM 23.5.2024

Poprvé v přípravě na ledě. Je tu super parta, říká Šťovíček

Slávisté tento týden vyjeli poprvé během letní přípravy na led. Trénovali především techniku bruslení. „Pomalu se do toho dostáváme, každým ledem to bude lepší,“ komentuje útočník Maxim Havrda. „Nohy ...

Přehrát video
FANOUŠCI 22.5.2024

Zahrajte si beach volejbal se slávisty! Blíží se osmý ročník oblíbeného turnaje

Chcete si zahrát beachvolejbal s hokejisty a užít si parádní večer ve společnosti slávistů? Zaregistrujte se do turnaje, vyberte si svého oblíbeného hráče do týmu a přijďte se s námi pobavit. Ve ...

Číst více
A-TÝM 20.5.2024

Přípravné zápasy: Slávisty čekají dva turnaje, do Edenu dorazí soupeři z Německa

Slávisté v přípravě před sezonou vyrazí na turnaje do Pardubic a Deggendorfu, představí se na ledě Kladna a v domácím prostředí přivítají Selb, Lipsko a Pardubice B. Celkem mají v plánu osm zápasů.

Číst více
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více