9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
11. dubna 2022

Žákovská dominance! Deváťáci, osmáci i sedmáci ovládli své soutěže

Po dvou nedokončených sezonách kvůli covidu se letošní ročník mládežnických soutěží blíží ke zdárnému konci. A pro slávistické žákovské kategorie to byl nadmíru povedený rok. Potvrzují to hned tři první místa a jedna bronzová příčka, kterou obsadili šesťáci. Pro deváťáky to ovšem výhrou ve své skupině nekončí, jelikož během Velikonoc budou bojovat o republikový titul.

9. třída

Deváťáci za sebou mají skvělou základní část i nadstavbu, díky které budou mít možnost bojovat v Porubě o celkové republikové prvenství. Soupeři slávistických mladíků budou Liberec, Kometa, Třinec, Mladá Boleslav a Plzeň. Se Západočechy se Pražané potkávali po celou sezonu v základní skupině i v nadstavbě, s ostatními celky se setkají v soutěžním zápase letos poprvé.

V základní skupině si slávisté vedli velmi dobře, a přestože se nakonec jeden duel s poslední Třemošnou vůbec neodehrál (už by stejně nic neřešil), na prvním místě měli náskok čtyř bodů na Spartu.

Díky tomu si s přehledem zajistili místenku v nadstavbě, ve které došlo na sloučení čtyř nejlepších celků dvou skupin. Slávisté tak vedle Plzně, Sparty a Pilsen Wolves dostali jako soupeře ještě Karlovy Vary, Litvínov, Chomutov a Ústí nad Labem.

Hned v prvním duelu v Ústí zachraňovali svěřenci trenérů Kucharčíka a Chludila výhru až v poslední minutě, následně ale přišly jasné výhry. Za zmínku stojí zejména vysoká vítězství 7:2 nad Plzní a dokonce 9:2 nad městským rivalem z Holešovic.

Slávisté nakonec v nadstavbě prohráli jen jednou po šedesáti minutách a jednou v prodloužení, čímž si zajistili postup na závěrečný turnaj z první příčky. Druhá Plzeň ztratila na čelo tři body.

8. třída

Osmáci měli svoji ligu složenou výhradně z týmů z Prahy a Středočeského kraje. Na začátku byly týmy rozdělené do skupin, ze kterých se pak ve druhé fázi ti úspěšnější spojili do jedné.

Slávisté základní skupinou prolétli bez zaváhání, když si poradili s Kobrou, PZ Kladnem, Velkými Popovicemi, Černošicemi a Sedlčany. Za deset duelů nasázeli Pražané 121 branek a jen 16 jich inkasovali.

V nadstavbě se tak sešlo 12 nejlepších celků ze středních Čech, ze kterých nakonec vyšli nejlépe slávisté. Ti sice už nebyli tak dominantní jako na začátku sezony a připsali si i několik porážek, s 32 body se ovšem vyhoupli až na nejvyšší příčku.

Nakonec na čele rozhodovaly vzájemné zápasy, jelikož mladíci Mladé Boleslavi nasbírali stejný počet bodů jako slávisté. Ti ale v prvním utkání Mladou Boleslav porazili jasně 7:1, díky čemuž se dostali před svého soupeře.

7. třída

Sedmáci měli v základní části i v nadstavbě totožné soupeře jako deváťáci. Při rozdělování do nadstaveb se totiž týmy dělily podle výsledků starší kategorie.

V první fázi se nakonec slávisté dělili o první příčku s Pilsen Wolves, když shodně posbírali se Západočechy 31 bodů a prohráli jen dvakrát.

Nadstavba se pak mladíkům z Edenu povedla ještě lépe. Za čtrnáct duelů ztratili jen jednou se Spartou, před kterou nakonec ale získali dvoubodový náskok. Stejně jako starší slávističtí spoluhráči se tak i sedmáci radují z prvenství.

6. třída

Přestože šesťáci nakonec na nejvyšší příčku nedosáhli, i třetí místo je velmi dobrý výsledek. Je totiž potřeba brát v úvahu, že šesťáci (stejně jako i osmáci) hrají dvouročníkové soutěže. To znamená, že vedle větších klubů, kteří mají ročníkové kategorie jsou ve stejné soutěži i menší kluby s dvouročníkovými týmy. Proti slávistickým šesťákům tak často za ostatní celky nastupují i sedmáci.

Každopádně základní část zvládli slávisté na jedničku a za dvanáct duelů neztratili ani bod. Navíc nastříleli neuvěřitelných 239 branek a třeba proti PZ Kladnu skórovali za jeden duel hned šestapadesátkrát.

V nadstavbě nakonec přišly i porážky a remízy, což tedy stačilo na třetí místo. První skončil Benešov, druhé Říčany a se čtyřbodovou ztrátou hned za nimi slávisté. Všechny velké kluby jako třeba Spartu, Kladno nebo Mladou Boleslav tak sešívaní mladíci nechali za sebou a svoje kvality potvrdili i ve vzájemných zápasech, jelikož ani jednou s těmito celky neprohráli.

V mládeži tak má Slavia skvělou budoucnost, se kterou je potřeba počítat. Na detailní shrnutí jednotlivých kategorií v samostatných článcích se můžete těšit už v nejbližších dnech.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 26.5.2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním s hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné ...

Číst více
ROZHOVORY 24.5.2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě ...

Číst více
A-TÝM 22.5.2022

Rozlosování Chance ligy: Slavia začne v Třebíči, poté hostí v Edenu Sokolov

Sešívaní odstartují novou sezonu Chance ligy ve středu 14. září na ledě Třebíče, v Edenu se poprvé představí v sobotu 17. září od 17:00 proti Sokolovu. Oproti minulému ročníku se zvyšuje počet zápasů ...

Číst více
A-TÝM 19.5.2022

Přípravné zápasy: Slavia vyzve v Edenu Kladno, Litoměřice a Kolín

Slávisté znají rozpis přípravných utkání na novou sezonu. Svěřenci trenéra Jiřího Vebera odehrají celkem devět zápasů, v Edenu se představí postupně proti Litoměřicím, Kolínu a Kladnu.

Číst více