Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
20. února 2020

Zápas jsme trestuhodně ztratili, lituje Vítězslav Bílek

V zápase s Chomutovem se Vítězslav Bílek blýskl dvěma asistencemi, kterými pomohl k trefám Ryzáka a Doležala. Z vítězství se však radovat nemohl. Slavii proklouzl triumf mezi prsty v samotném závěru a Piráti si odvezli všechny body.

Slavia inkasovala první branku už po 18 vteřinách hry. Dá se říct, že jste úvod zaspali, nebo byl gól spíš smolný?
Smolný okamžik. Řekli jsme si, že musíme začít aktivně. Ale byl tam nahozený puk, jejich gólman to odehrál přes plexi. My jsme to blbě tečovali a jak byl náš útok vepředu, oni si to potečovali, byli v jízdě do našeho obranného pásma a povedlo se jim to zakončit.

Jak moc ovlivnila brzká trefa zbytek třetiny? Přece jen jste brzy prohrávali už 0:2.
Na psychice to samozřejmě nepřidá, ale to neznamená, že jsme hned hodili flintu do žita. Byl teprve začátek zápasu, takže jsme se snažili hrát pořád dál. Semkli jsme se, a dokonce se dostali do vedení. Potom jsme byli v laufu a konec jsme si měli pohlídat, ten zápas jsme trestuhodně ztratili. Děláme pořád stejné chyby, nechali jsme se zbytečně vyloučit na pět minut, tým to stálo síly a takhle to dopadlo.

V závěru prvního dějství jste sice vyrovnali, herně se ale tato část hry moc nepovedla. Skoro jste se nedostávali ani ke střelbě.
Máme vždycky nějaký systém, nějaké založení. Ale začíná to už tím, že když si nedáme přesný puk, tak nemůže nic vyjít. Jen honíme puk a jsme bez šancí. Hrozně se nadřeme, musíme to zjednodušit už zezadu, abychom se dostali do laufu a do play-off.

Jak moc vás vyrovnávací trefa nakopla a co jste si řekli v kabině?
Určitě nás to nakoplo hodně. Je to pak vidět na každém hráči, že si začne věřit a celý tým dostane nový elán. A tohle právě tým potřebuje využít, když už se dostane z takovéhle žumpy z 0:2 a 3:2. Pro nás to musí být impuls, musíme si toho vážit a nechat tam všechno. Bohužel jsme dostali těch pět minut, sice to určitě nebylo úmyslné, ale stálo nás to výsledek.

Bylo podle tebe tedy vyloučení Robina Všetečky na pět minut plus do konce rozhodujícím momentem duelu?
Myslím, že ano. Protože soupeř neměl žádné šance a tohle ho dostalo zpátky do hry. Navíc v té přesilovce dal gól. Díky tomu oslabení dostali hosté nový vítr do plachet a nakonec vyhráli.

Jak vypadal faul z tvého pohledu?
Viděl jsem to jen letmo, takže to nechci nijak soudit. Ale podle mě to bylo zbytečně dohrané. Ten hráč už de facto nebyl v držení puku. Myslím, že to bylo opravdu zbytečné.

Nemohl hrát v zápase velkou roli i fakt, že byl přímou bitvou o čtvrtou příčku?
Víme, o co hrajeme. Je to o umístění v tabulce a měli bychom si toho vážit. Co nejlepší pozice, kterou si vybudujeme pro play-off, je pro nás strašná výhoda. Je ještě dost zápasů na to, abychom si polepšili, protože ty bodové rozdíly nejsou tak veliké. Musíme teď jít zápas od zápasu, abychom byli nachystaní.

Některé pasáže hry vypadaly velmi dobře. Co si z nich vzít do dalších utkání?
Je to pro nás poučení, že se nesmíme nechávat takhle zbytečně vylučovat. Obzvlášť v takovém průběhu zápasu, kdy vedeme a necháme se vyloučit. Musíme mít disciplínu. Nejsme tým, který by nastřílel osm gólů každému soupeři. Musíme si vážit každého výsledku a jít do všeho na sto procent, protože v play-off už nejde uhnout a můžeme tam jen překvapit.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více
A-TÝM 5.4.2020

Příprava asi v normální podobě nezačne, říká Veber. Chce přivést útočníky

Slavia postoupila v předčasně skončeném ročníku do nadstavby a až do posledních chvil se držela v šestce zajišťující čtvrtfinále. Závěr sezony se však sešívaným nepovedl. „Šňůra porážek na konci ...

Číst více