6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
20. února 2020

Zápas jsme trestuhodně ztratili, lituje Vítězslav Bílek

V zápase s Chomutovem se Vítězslav Bílek blýskl dvěma asistencemi, kterými pomohl k trefám Ryzáka a Doležala. Z vítězství se však radovat nemohl. Slavii proklouzl triumf mezi prsty v samotném závěru a Piráti si odvezli všechny body.

Slavia inkasovala první branku už po 18 vteřinách hry. Dá se říct, že jste úvod zaspali, nebo byl gól spíš smolný?
Smolný okamžik. Řekli jsme si, že musíme začít aktivně. Ale byl tam nahozený puk, jejich gólman to odehrál přes plexi. My jsme to blbě tečovali a jak byl náš útok vepředu, oni si to potečovali, byli v jízdě do našeho obranného pásma a povedlo se jim to zakončit.

Jak moc ovlivnila brzká trefa zbytek třetiny? Přece jen jste brzy prohrávali už 0:2.
Na psychice to samozřejmě nepřidá, ale to neznamená, že jsme hned hodili flintu do žita. Byl teprve začátek zápasu, takže jsme se snažili hrát pořád dál. Semkli jsme se, a dokonce se dostali do vedení. Potom jsme byli v laufu a konec jsme si měli pohlídat, ten zápas jsme trestuhodně ztratili. Děláme pořád stejné chyby, nechali jsme se zbytečně vyloučit na pět minut, tým to stálo síly a takhle to dopadlo.

V závěru prvního dějství jste sice vyrovnali, herně se ale tato část hry moc nepovedla. Skoro jste se nedostávali ani ke střelbě.
Máme vždycky nějaký systém, nějaké založení. Ale začíná to už tím, že když si nedáme přesný puk, tak nemůže nic vyjít. Jen honíme puk a jsme bez šancí. Hrozně se nadřeme, musíme to zjednodušit už zezadu, abychom se dostali do laufu a do play-off.

Jak moc vás vyrovnávací trefa nakopla a co jste si řekli v kabině?
Určitě nás to nakoplo hodně. Je to pak vidět na každém hráči, že si začne věřit a celý tým dostane nový elán. A tohle právě tým potřebuje využít, když už se dostane z takovéhle žumpy z 0:2 a 3:2. Pro nás to musí být impuls, musíme si toho vážit a nechat tam všechno. Bohužel jsme dostali těch pět minut, sice to určitě nebylo úmyslné, ale stálo nás to výsledek.

Bylo podle tebe tedy vyloučení Robina Všetečky na pět minut plus do konce rozhodujícím momentem duelu?
Myslím, že ano. Protože soupeř neměl žádné šance a tohle ho dostalo zpátky do hry. Navíc v té přesilovce dal gól. Díky tomu oslabení dostali hosté nový vítr do plachet a nakonec vyhráli.

Jak vypadal faul z tvého pohledu?
Viděl jsem to jen letmo, takže to nechci nijak soudit. Ale podle mě to bylo zbytečně dohrané. Ten hráč už de facto nebyl v držení puku. Myslím, že to bylo opravdu zbytečné.

Nemohl hrát v zápase velkou roli i fakt, že byl přímou bitvou o čtvrtou příčku?
Víme, o co hrajeme. Je to o umístění v tabulce a měli bychom si toho vážit. Co nejlepší pozice, kterou si vybudujeme pro play-off, je pro nás strašná výhoda. Je ještě dost zápasů na to, abychom si polepšili, protože ty bodové rozdíly nejsou tak veliké. Musíme teď jít zápas od zápasu, abychom byli nachystaní.

Některé pasáže hry vypadaly velmi dobře. Co si z nich vzít do dalších utkání?
Je to pro nás poučení, že se nesmíme nechávat takhle zbytečně vylučovat. Obzvlášť v takovém průběhu zápasu, kdy vedeme a necháme se vyloučit. Musíme mít disciplínu. Nejsme tým, který by nastřílel osm gólů každému soupeři. Musíme si vážit každého výsledku a jít do všeho na sto procent, protože v play-off už nejde uhnout a můžeme tam jen překvapit.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více