Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
7. ledna 2020

Zvednout hlavy a jít dál, burcuje brankář Michajlov

Hokejisté Slavie se v utkání proti Chomutovu ujali zásluhou Filipa Kuťáka vedení, ale dvě rychlé branky Pirátů ve druhé třetině skóre otočily. Chomutov nakonec zvítězil 3:1, porážce tak nezabránilo ani 33 zákroků brankáře Martina Michaljova.

Zápas to byl těsný a dramatický, sešívaní nakonec podlehli Chomutovu 1:3. Jak bys duel zhodnotil?
Jako každá prohra, tak i tato se hodnotí nesmírně těžce. Je to již třetí porážka v řadě, každý jednotlivý zápas byl pro nás vyrovnaným, například proti Litoměřicím jsme skóre dokázali srovnat a být chvíli i lepší, ale poté jsme ve třetí třetině přestali hrát. Nebojím se říci, že i dnes jsme po většinu utkání hráli lépe a prostě přišel chvilkový výpadek, který soupeř dokázal potrestat, a my jsme už nedokázali odpovědět. Trochu se poslední dobou trápíme v koncovce, bojíme se vzít puk a utkání rozhodnout, ale bojovnost se nám v dnešním utkání upřít nedá. Soupeř měl také trochu více štěstíčka než my.

Slavia měla v nějakých pasážích z utkání trochu více, kde se podle tebe tedy utkání zlomilo?
Určitě v té druhé třetině, kde jsme šli dvakrát do oslabení a z toho oni dali dva góly. Při prvním gólu tam soupeř stál sám před bránou a tečoval, na což jsem ještě dosáhl, ale na dorážku jsem byl již krátký. Při druhém gólu útočící soupeř ujel po straně a natlačil se před bránu a puk za má záda dotlačil. Oba góly byly takové smolné, ale samozřejmě se počítaly. V této pasáži se tedy dle mého utkání přelomilo na soupeřovu stranu.

Již padla řeč o vyloučeních, ve kterých dokázal soupeř dvakrát skórovat, sehrála tedy opravdu tak důležitou roli?
To bych úplně neřekl, jelikož jsme jim řadu těch přesilových her ubránili a hráli v nich velmi dobře, ale bohužel jsme při nich nechali dvakrát hráče samotného a dva góly byly i s kapkou štěstí na světě. Určitě je to nějakým způsobem nakoplo a bylo to pro ně hnacím motorem.

Během zápasu sis připsal řadu důležitých zákroků, ač jste tedy na Chomutov nestačili, jak bys zhodnotil svůj výkon? A jak se ti zatím v nadstavbě chytá?
Musím říci, že se mi už od začátku nadstavby chytá velice dobře. Velká škoda byla prvního utkání proti Havířovu, kde jsme prohráli 0:3, vždy je škoda, když mi tam padnou dva a více gólů. Vyhráli jsme v Porubě, tam jsem také dostal dva, poté jsme doma v Edenu porazili Budějovice, kde jsem zase inkasoval dva. Myslím si, že všechny tyto góly bych mohl chytit, ale i přesto jsem rád, když můžu chytit něco navíc a pomoci tak mužstvu zvítězit. V tuhle chvíli a v této části sezóny by potřebovali kluci, abych je více podržel a odchytal zápas s čistým kontem nebo jedním inkasovaným gólem. Musím podržet ať se děje, co se děje.

„Zvednout hlavy a jít dál!“
Burcuje Martin Michajlov před utkáním s Havířovem

Slavia má za sebou osm zápasů skupiny o pořadí v play-off. Jsi spokojený s vaší hrou?
Toto se velmi těžko hodnotí, protože z mé strany, ač jsme hodněkrát prohráli, tak jsme vždy odvedli dobrý výkon a většina těchto těžkých zápasů skončila o pouhý gól. Bohužel zatím se nám nedaří využívat naše šance tak, jak by se hodilo. Je to pro nás ubíjející, jelikož si myslím, že fakt nehrajeme špatný hokej, ale musíme zapracovat jak na koncovce, tak určitě i mých výkonech, abych chytl něco navíc a dovedl tým k výhře. Důležité je se z toho nepoložit, zvednout hlavu a jít dál.

Další důležité utkání sehrajete zase doma v Edenu proti silnému Havířovu a určitě máte soupeři co vracet. Jak se na tento zápas co nejlépe připravit?
Odpověď je jednoduchá a výstižná – připravit se tak, abychom vyhráli!

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více
A-TÝM 26.3.2020

Postup přes Spartu i vítězné finále 2003. ČT odvysílá historické zápasy Slavie

Česká televize odvysílá v nejbližších dnech v rámci pořadu Archiv Z i několik zásadních momentů novodobé slávistické historie. To nejzajímavější čeká fanoušky ve čtvrtek a v pátek, kdy budou na ČT ...

Číst více
A-TÝM 25.3.2020

TOP 10 momentů: Charitativní počiny, pocta Kadlecovi nebo Novákova jubilea

Sešívaná sezona skončila předčasně. Hokejový ročník 2019/2020 přesto přinesl spoustu zajímavých momentů a výjimečných událostí. Petr Kadlec se za neocenitelné služby pro klub dočkal vyvěšení svého ...

Číst více
A-TÝM 23.3.2020

Střelec Šmerha o sezoně: Nejlepší parta, co jsem zažil

V uplynulé sezoně střílel jednu branku za druhou a dlouho bojoval o korunu pro krále střelců i kanadského bodování. Na vrchol sice nakonec nedosáhl, přesto prožil Tomáš Šmerha hodně povedenou sezonu. ...

Číst více