13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
19. září 2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou Olympiádu, kde se zúčastní turnaje týmů složených z hráčů z různých národností ve třech proti třem.

Pouhé dva dny před startem extraligy dorostu se v Jihlavě konalo poslední kolo výběru jednoho hráče. Předvýběr proběhl na červnovém soustředění reprezentace do šestnácti let, do Jihlavy tak byli pozváni už jen ti nejlepší. Slávisté měli na Vysočině dokonce dvojnásobné zastoupení. Vedle Slavíčka se náročné zkoušky zúčastnil i obránce dorostu Jakub Hrdlička.

Samotný test byl složený z bruslení kolem pevně daných kuželů, vedení puku a střelby do připravených branek. Celou dráhu vymyslelo přímo IIHF a byla pro všechny státy naprosto totožná.

Česká republika dostala možnost vybrat zatím jen jednoho hráče a jednu hráčku. Jistou místenku do švýcarského Lausanne tak dostal jen absolutní vítěz již zmíněného testu. A v chlapecké části byl ze všech nejlepší slávistický odchovanec Šimon Slavíček!

Patnáctiletý hokejista patří mezi nejtalentovanější hokejisty ve svém ročníku, za slávistický dorost nastupoval pravidelně už před dvěma lety, kdy byl ještě starším žákem. Jako kapitán dotáhl výběr Prahy k titulu mistra republiky v turnaji krajů a od začátku letošní sezony je stabilním členem nejmladší české reprezentace. Svůj um teď bude Slavíček předvádět i v lednu příštího roku na 3. Zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více