25. leden
Chomutov Slavia
16:00
27. leden
Havířov Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
19. září 2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou Olympiádu, kde se zúčastní turnaje týmů složených z hráčů z různých národností ve třech proti třem.

Pouhé dva dny před startem extraligy dorostu se v Jihlavě konalo poslední kolo výběru jednoho hráče. Předvýběr proběhl na červnovém soustředění reprezentace do šestnácti let, do Jihlavy tak byli pozváni už jen ti nejlepší. Slávisté měli na Vysočině dokonce dvojnásobné zastoupení. Vedle Slavíčka se náročné zkoušky zúčastnil i obránce dorostu Jakub Hrdlička.

Samotný test byl složený z bruslení kolem pevně daných kuželů, vedení puku a střelby do připravených branek. Celou dráhu vymyslelo přímo IIHF a byla pro všechny státy naprosto totožná.

Česká republika dostala možnost vybrat zatím jen jednoho hráče a jednu hráčku. Jistou místenku do švýcarského Lausanne tak dostal jen absolutní vítěz již zmíněného testu. A v chlapecké části byl ze všech nejlepší slávistický odchovanec Šimon Slavíček!

Patnáctiletý hokejista patří mezi nejtalentovanější hokejisty ve svém ročníku, za slávistický dorost nastupoval pravidelně už před dvěma lety, kdy byl ještě starším žákem. Jako kapitán dotáhl výběr Prahy k titulu mistra republiky v turnaji krajů a od začátku letošní sezony je stabilním členem nejmladší české reprezentace. Svůj um teď bude Slavíček předvádět i v lednu příštího roku na 3. Zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 23.1.2020

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 3:4

Slavia v Litoměřicích vedla už 4:0, domácí ale v závěru mohutně dotahovali a snížili na rozdíl jediné branky. Sešívaní ovšem výhru a důležité tři body uhájili. Podívejte se na sestřih všech branek.

Přehrát video
ZÁPASY 22.1.2020

Slávisté zvládli nervózní závěr a z Litoměřic vezou těsné vítězství!

Vítězná série slávistů se protahuje. Svěřenci Miloše Říhy na čtvrtý úspěch v řadě zadělali povedenou druhou třetinou, po které vedli už 4:0, Litoměřice však v závěru dokázaly snížit a k vytouženému ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.1.2020

Akce Pojď hrát hokej přilákala do Edenu přes 50 dětí

V úterý 21.1.2020 se na Zimním stadionu Eden konala další akce s názvem Týden hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. Oficiální začátek byl naplánovaný na 17.30 hod, už dlouho předtím se na domácím ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Představujeme nejlepší mladé hráče za listopad 2019

Vzhledem k programu mládežnických týmů v průběhu prosince došlo k vyhlášení nejlepších hráčů za listopad až v průběhu ledna. Vítěze v kategoriích 2.-9. třída vám nyní představujeme v krátkých ...

Číst více