Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
19. září 2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou Olympiádu, kde se zúčastní turnaje týmů složených z hráčů z různých národností ve třech proti třem.

Pouhé dva dny před startem extraligy dorostu se v Jihlavě konalo poslední kolo výběru jednoho hráče. Předvýběr proběhl na červnovém soustředění reprezentace do šestnácti let, do Jihlavy tak byli pozváni už jen ti nejlepší. Slávisté měli na Vysočině dokonce dvojnásobné zastoupení. Vedle Slavíčka se náročné zkoušky zúčastnil i obránce dorostu Jakub Hrdlička.

Samotný test byl složený z bruslení kolem pevně daných kuželů, vedení puku a střelby do připravených branek. Celou dráhu vymyslelo přímo IIHF a byla pro všechny státy naprosto totožná.

Česká republika dostala možnost vybrat zatím jen jednoho hráče a jednu hráčku. Jistou místenku do švýcarského Lausanne tak dostal jen absolutní vítěz již zmíněného testu. A v chlapecké části byl ze všech nejlepší slávistický odchovanec Šimon Slavíček!

Patnáctiletý hokejista patří mezi nejtalentovanější hokejisty ve svém ročníku, za slávistický dorost nastupoval pravidelně už před dvěma lety, kdy byl ještě starším žákem. Jako kapitán dotáhl výběr Prahy k titulu mistra republiky v turnaji krajů a od začátku letošní sezony je stabilním členem nejmladší české reprezentace. Svůj um teď bude Slavíček předvádět i v lednu příštího roku na 3. Zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více