43.kolo, pondělí 21.2.2005, Zimní stadion Eden, Slavia - Litvínov
Slavia
5:3(1:2, 2:0, 2:1)
Litvínov
Litvínov

Branky: 11. Svoboda, 26. Drtina (Svoboda), 31. Drtina (Pavel, Jonáš), 56. Jonáš (Svoboda, Prostředník), 60. Pavel (Svoboda) - 15. Vrtek (Závada, Kašťák), 19. Schön (Kuncl), 60. Švejda (Tauš)

Komentář

Hned v úvodu první třetiny se dostala Slávia před bránu Fialy. Hra se začala vyvíjet pro Slavii velmi slibně. Hráči Slavie tlačili severočechy neustále do jejich obranného pásma a dostali se i k několika samostatným akcím před bránou. Útočná hra Litvínova přišla až v 9. minutě, kdy se hned dva útočníci dostali před Musilovu bránu. Jejich šance byly však okamžitě zneškodněny. První přesilová hra Litvínova se hostům příliš nevydařila a v 10. minutě se dokonce v oslabení probojoval Tomáš Svoboda, rychlým průnikem mezi litvínovskými obránci, a dal první gól. Nejen litvínovští měli problémy s přesilovými hrami. Slávie při hře 5 na 3 nedokázala proměnit ani jednu z mnoha šancí ke kterým se dostala. V posledních pěti minutách to vypadalo jak kdyby litvínovští konečně ožili a začali úspěšně přehrávat obranu Slávie. Po samostatném nájezdu Vladislava Vrtka to bylo už 1:1. V poslední půlminutě se stalo však něco neuvěřitelného. Slávia jako kdyby přestala hrát, chemici využili nepozornosti obránců a domácím byl uštědřen odchod do šaten za stavu 1:2. Autorem branky byl Michal Schön.

Začátek druhé třetiny začal vyloučením na obou stranách. Oba tými se snažili usilovně útočit, ale obrana je zdatně zdolávala. Až v 25. minutě se dostal Jiří DrtinaJiří Drtina na 3:2. Hra následně postrádala výrazné šance. Až v posledních pěti minutách si Slávia vytvořila tlak, který byl využit Lukášem Endálem ke čtvrtému gólu, avšak neuznanému, protože puk za záda Fialy kopl bruslí. V posledních několika minutách se už nic zajímavého nestalo.

Do třetí třetiny již nenastoupil Lukáš Endál, protože na konci druhé třetiny byl zraněn. V začátku si Litvínov vytvořil znatelný tlak, který byl podporován dobrým výkonem obránců. Slavia si však s nastalou situací dokázala poradit a sama si začala vytvářet šance. Litvínovský tlak vyústil v mnoho šancí, které však ke gólu nevedly. Za což můžou domácí poděkovat brankáři Lukáši Musilovi. V 52. minutě se ještě jednou pokoušel Drtina prostřelit Fialu od modré, avšak bez úspěchu. Zbývalo pět minut do konce když David Jonáš zvýšil na 4:2. Ke konci Litvínov hrál velmi útočně z čehož vyplynulo snížení Jiřího Švejdy na 4:3. Hosté se odhodlali k powerplay. Vyrovnat se Litvínovu již nepodařilo a navíc po chybě v rozehrávce chemiků, zpečetil Michal Pavel zápas gólem do prázdné brány na 5:3.