5.kolo, pondělí 16.9.2002, Slavia - Plzeň

Branky Slavie: Halvín, Červenka Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0

Slavia:

Plzeň:

Oba soupeři hráli především ze zabezpečené obrany a boje sváděli hlavně ve středním pásmu. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy si Slavia vypracovala brankové příležitosti, které také dokázala proměnit. Pak už zápas jen kontrolovala a nepustila soupeře do žádné vyložené šance. To potvrzují i slova trenéra Petra Nováka: „Plzeň nás ničím nezaskočila, byli jsme na ně dobře připraveni. Nedovolili jsme jim žádnou nebezpečnější střelu“. V hodnocení zápasu se oba trenéři shodují. „Jsme spokojeni s hrou i výsledkem. Máme teď hodně zraněných, takže hrajeme na tři pětky a nemáme skoro nikoho na střídání“ říká Novák a Jíři Doležal dodává: „Vítězství jsme si za předvedený výkon zasloužili“.