12.kolo, pátek 17.11.2006, Zimní stadion Kralupy nad Vltavou, Slavia - Litvínov
Slavia
7:1(0:0, 3:0, 4:1)
Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: Jurčová 4/1, Šťastná 1/0, Studentová 1/2, Manhartová 1/2, Ivičičová 0/2, Pekárková 0/1, Horálková 0/1, Holešová 0/1, Kroutilová 0/1 - Povová 1/0. Vyloučení: 5:6, navíc Stduentová (SLA) 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:30.

Slavia: Matějů - Horálková, Pekárková, Ivičičová, Dvořáková - P.Zelenková, Holešová, Nosalová - Kroutilová, Studentová, Manhartová – Jandíková, Šťastná, Jurčová.

Komentář

Do zatím nedobytné pevnosti v Kralupech zavítaly hokejistky z Litvínova a Slavia jim chtěla oplatit porážku z první poloviny soutěže, kterou slávistky s Litvínovem utrpěly dosud jako jedinou v tomto ligovém ročníku.

Dobře bruslící hokejistky ze severu Čech udržely krok s domácím týmem ale jen do 31. minuty. Do té doby se držely i obě golmanky a Slavia nevyužila tradičně řadu brankových šancí, ale to platilo i o několika šancích hostí a poměr střel byl vyrovnaný 11:8.

V 31.minutě po krásné kombinaci namíchané třetí a druhé pětky Slavie poprvé skóruje Petra Jurčová za asistence Manhartové a Studentové. O minutu později si stejné složení zopakuje další trefu a účet druhé třetiny uzavírá Šťastná za přispění Jurčové. Litvínovská Povová sice prostřelí domácí golmanku Matějů, ale rozhodčí branku neuznali pro vypršení hrací doby. Slavia využívá jednu přesilovku.

Do třetí třetiny již nastupuje domácí tým s jasnou vidinou vítězství a útok za útokem zasypává hostující golmanky, kde dosud chytající Kutnerovou vystřídala Tydlitátová. Další branky do sítě hostí přidávají opět Jurčová a to hned dvakrát a k ní pak Studentová a Manhartová. Jedinný úspěch hostí si připisuje v 48.minutě agilní Povová. Bohužel ve třetí třetině je Slavia oslabena vedle obránkyně Bukvové o další skvělou obránkyni kapitánku Jandíkovou, která ne cizím zaviněním si při pádu u mantinelu zlomila klíční kost a byla převezena RZS do Kralupské nemocnice a Slavia tak bude muset postrádat druhou skvělou hráčku. K tomu pak ještě dostává Studentová 10 minut a odchází předčasně do kabin. Odveta se tedy podařila, ale za cenu příliš vysoké ztráty.