17.kolo, sobota 16.12.2006, Kobra - Slavia
Kobra
3:18(1:7, 2:4, 0:7)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky Slavie: Ivičičová 5/2, Studentová 1/3, Holešová 1/3, Šťastná 1/3, Dvořáková 0/2, Horálková 2/3, Pekárková 2/2, Jurčová 4/0 a Kroutilová 2/1. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 9:74.

Slavia: Matějů (od 31.Kalousová) - Bukvová, Dvořáková, Pekárková,Horálková - Holešová, Studentová, Ivičičová – Šťastná, Jurčová, Kroutilová

Komentář

Začínající vánoční přestávka v ženské lize přichází pro hokejistky ze Slavie asi v pravý čas. Nemoci a zranění snad dostoupily již svého maxima a po Vánocích se vše obrátí k lepšímu. Trenér Manhart musel postrádat najednou pět hráček a hrát tak od samého začátku pouze na dva útoky.

I přesto mělo utkání na stadionu Kobry asi jednoznačný průběh. Je pravdou, že ve druhé třetině dokázala Kobra tak trochu pozlobit hosty ze Slavie vstřelením dvou branek, ale to tak asi bylo na celém utkání jediným významnější momentem.

Utkání bylo zajímavější pouze ze statistického hlediska. Slavia obdržela tři branky, což je druhý nejvyšší brankový příděl v této základní části. Více gólů dostala pouze v utkání v Litvínově (4:3). Svůj střelecký den měly mladé obránkyně Pekárková (4 body) a Horálková (5 bodů). Svůj den měla i harcovnice Ivičičová (7 bodů). Trošku smutnější je fakt, že hráčkám Kobry stačilo na tři branky pouze 9 střel.

Slavia tak bude přes Vánoce na prvním místě ligové tabulky a nic již na tom nezmění ani poslední lednové utkání základní části doma s Pardubicemi (13.1.) A z prvního místa již může nyní sledovat sobě nalosované soupeře v nadcházející finálové skupině, kterou začne doma 20.ledna 2007 se třetím týmem z Čech.