18.kolo, sobota 13.1.2007, Zimní stadion Eden, Slavia - Pardubice
Slavia
11:2(1:0, 8:0, 2:2)
Pardubice
Pardubice

Branky a nahrávky: Horálková 1/1, Navrátilová Den. 1/1, Bukvová 0/1, Dvořáková 1/0, Šťastná 0/2, Studentová 2/2, Jurčová 2/1, Holešová 1/1, Manhartová 1/0, P.Zelenková 1/1, Ivičičová 1/1 a Nosalová 0/1 - Malinská 1/0, Skvrnová 1/0. Vyloučení: 3:3, navíc Kopecká (PCE) 10 minut. Využití: 1:1. Střely na branku: 57:17.

Slavia: Šmardová (31. Matějů) - Horálková, Pekárková, Bukvová, Navrátilová Den., Dvořáková - Šťastná, Studentová, Jurčová – Kroutilová, Holešová, Manhartová - P.Zelenková, Ivičičová, Nosalová.

Komentář

Poslední kolo již nemohlo pro pražskou Slavii nic změnit. Naopak Pardubice do Kralup přijely k existenčnímu utkání a hrály ještě o postup do letošní finálovky. Překvapení se nekonalo a tak děvčata ze Slavie již podruhé za sebou zvítězila v základní části a postupují do Finálové skupiny z prvního místa.

Utkání co do branek bylo jaksi vyrovnané jen první třetinu, která skončila vítězstvím domácích 1:0. Pěknou akcí se prezentovala dvojice Holešová-Manhartová a druhá jmenovaná po nezištné příhrávce Holešové otevřela skóre utkání. Pardubické hokejistky ale nijak vážně neohrozily svatyni domácích, kterou poprvé střežila nová posila z Brna Petra Šmardová. Poměr zásahů to dokumentuje(4:15). Slavia nevyužívá dvě přesilovky a marně hledá skuliny do branky hostí. Chybou asi bylo, že domácí hráčky někdy až příliš kombinovaly a chtěly kotouč dopravit tzv. až do kuchyně. Prostor před brankou byla ale přehuštěný a hodně hostím pomohla i golmanka Klusoňová.

K velkému zvratu nejen v brankách, ale i v samotném utkání dochází počátkem druhé třetiny a od 25. minuty rozjela Slavia brankostroj, který se zastavil na konci třetiny na stavu 9:0. Bylo asi otázkou času, kdy Pardubice s 11 hračkami v poli podlehnou lépe bruslícím a i fyzicky lépe připraveným domácím hráčkám. Viděli jsme pěkné kombinační akce 2 na 1 zakončované ukázkovými brankami. Na osm branek potřebovala Slavia celkem 24 střel. Pardubice na branku domácích vystřelily v této třetině 7 krát. V této třetině se i dvěma kan. body prezentovala další posila Denisa Navrátilová. Třetí třetina již měla zase volnější tempo a Pardubice dokonce skórovaly dvakrát, stejně jako domácí a to jednou v přesilovce 5-3. I Slavia využívá jednu svou přesilovku, ale mnoho dalších šancí končí na betonech střídající Kmoníčkové a nebo v klubku bránících pardubických hokejistek.

Slavia se tak důstojně rozloučila se zákl.částí ročníku 2006-07 a dobře tak vyvrátila spekulace některých jedinců o tom, že by to v tomto utkání snad mělo být jinak. Naopak Pardubice se opět nepodívají mezi elitu českého ženského hokeje a to minimálně již počtvrté za sebou.

Slavia tak začíná letošní finálovku v sobotu 20.1.doma s Plzní od 15.00 hod, která dosti překvapivě přehrála venku Kladno 3:1. Hned v neděli pak hostí Kladno, ale to na stadionu v Edenu a to od 17.00 hod.