Litvínov
2:4(0:3, 1:1, 1:0)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: Povová 2/0, Stejskalová 0/1, Šrámková 0/1 - Ivičičová 1/1, Šťastná 1/0, Kroutilová 1/0, Manhartová 1/0, Jandíková 0/1, Holešová 0/1, P.Zelenková 0/1.
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Urešová 11, Kutnerová 28 - Šmardová 25.

Slavia: Šmardová - Bukvová, Pekárková, Jandíková, Herzigová, Dvořáková, Horálková - Šťastná, Studentová, Navrátilová – Kroutilová, Holešová, Manhartová – P.Zelenková, Ivičičová, Nosálová.

Komentář

Původně mělo být sehrané toto utkání na ledě Slavie, ale protože byl stadion v Kralupech obsazený krasobruslařským mistrovstvím republiky, prohodili si Slavia a Litvínov pořadatelství tohoto utkání. Z toho ale pak vyplývá, že po předehrávce se Slovanem, bude letos Slavia opět končit finálovku na svém ledě a to zřejmě asi v Edenu ve Vršovicích.

Po sobotním utkání se Slovanem musel trenér Manhart postrádat pravé křídlo prvního útoku Petru Jurčovou (zranění kolena). Proto se do tohoto útoku posunula ofenzivní Navrátilová a tak se opět hrálo na tři formace. Při posledním měření sil na litvínovském ledě odešla Slavia poražena 3:4 a tak měla svému soupeři ze severu co vracet.

A začátek utkání tomu i nasvědčoval i vyhraná první třetina poměrem 3:0 byla slibným počinkem. Do listiny střelců se postupně zapisují Kroutilová, Šťastná a Manhartová. Hosté využívají jednu přesilovku i když zásahy byly vcelku vyrovnané (11-10).

Když pak začátkem druhé třetiny ještě přidává Slavia Ivičičovou čtvrtou branku vypadalo to na jednoznačnou záležitost pro Pražanky. Poté ale přichází nepochopitelný útlum hostí a ve 49. minutě Litvínov snižuje na 1:4. Slavia sice svého soupeře přestřílela v poměru 5-14, ale v sítí vystřídavší Kutnerové se již nic neobjevilo. Slavia nevyužívá tři přesilovky a Litvínov dvě.

Ani třetí třetina nepřináší tzv. rehabilitaci slavistických hokejistek. Poměr střel se vyrovnáva a domácí Litvínov se čím dál tím více osměluje do třetiny hostí a svou snahu korunuje i druhým úspěchem.

Při této brance domácí využívají velkého zaváhání obrany Slavie před golmankou Šmardovou. Do konce třetiny se naštěstí již na ukazateli skóre nic nemění a tak si hosté připisují další dva body do Finálové tabulky a snad tak odčiňují podzimní prohru na tomto stadionu.