Kladno
3:5(1:1, 0:4, 2:0)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: Mrázová 3/0, Melichríková 0/2, Vacková 0/1, Honická 0/1 - Holešová 1/0, Studentová 3/0, Jandíková 0/2, Ivičičová 0/1, Šťastná 0/1, Manhartová 0/1, Zelenková 1/0, Bukvová 0/1. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Zásahy brankářek: Nelibová 6, Hůlková 10 - Šmardová 22.

Slavia: Šmardová - Bukvová, Herzigová, Pekárková, Horálková, Jandíková, Navrátilová ,Dvořáková -Manhartová, Studentová, Jurčová – Nosalová, Holešová, Šťastná – Zelenková, Ivičičová, Kroutilová.

Komentář

Trošku s předstihem a to již v 7.kole finálové skupiny ročníku 06-07 ženské ligy se mělo rozhodovat o mistru ČR pro tuto sezónu. Slavia měla totiž již před tímto kolem před svými pronásledovateli (výjimka letos Slovan Bratislava) dostatečný náskok, aby jej případným vítězstvím pojistila k rozhodujícímu kroku a to zisku mistrovského titulu. Naopak i Kladno případným vítězstvím by mohlo za jistých okolností pomýšlet na mety nejvyšší.

Utkání bylo od samého začátku dosti nervózní, ale v tomto přetlaku se lépe orientovali domácí . Asi do 12 minuty úvodní třetiny takřka Slavii k ničemu nepustili a zejména playerka Mrázová si dělala s obranou hostí doslova co chtěla. Štěstím pro Slavii byla ale 15.minuta. Lucka Bukvová zaváží středem kotouč do obrany Kladna, tam vpravo přenechává dojíždějící Studentové a ta tak trochu překvapila střelou po ledě golmanku Nelibovou. A právě Mrázová, která v tomto utkání potvrdila oprávněnost své nominace do reprezentace, využívá zaváhání obránců ještě ve třetině Kladna. Vybojuje u Horálkové kotouč u mantinelu, pak ještě udělá kličku Pekárkové a sama svým typickým nájezdem zakončuje na 1:1.

V kabině Slavie pak trenér Manhart upozorňuje na chyby a to zejména v zakládání útoků slavistickými obránci. Domluva asi pomohla a od 23. Minuty do 25. Minuty, zlepšenou hrou zejména hostujících obránců, Slavia doslova zasazuje domácím KO a to vstřelením tří branek. Postupně se zapisují Zelenková a dvakrát Studentová. Tato sprcha doslova vyhání z branky Kladna jinak dobře chytající Nelibovou. Nahrazuje ji mladší Hůlková a ta drží čisté konto až do 38.minuty, kdy tak trochu za přičinění obránců Kladna dobře napadající Holešová vydoluje kotouč za brankou, objede branku a zasouvá kotouč za nedostatečně se orientující kladenskou golmanku. Toto byl asi rozhodující okamžik celého utkání.

Ve třetí třetině však hosté nepochopitelně polevují a umožňují tak Kladnu se mohutně nadechnout ke korigování pro ně tak nevyhovujícího výsledku. A je tu opět spielmacher Mrázová, která svými kousky motá hlavu všem protihráčům co jsou na ledě. Postupně přidává ve 49. minutě další svou již druhou branku a když pak ještě navyšuje své konto v 54. minutě další brankou je to jaksi na opováženou.

Slavia se však začíná koncentrovat na udržení výsledku a ani vyloučení Studentové necelé dvě minuty před koncem utkání nic pak nemění na věci, že vítězstvím a to v této sezóně již čtvrtým Slavie nad Kladnem se mohou hosté radovat z vybojování mistrovského titulu, který hned těsně po utkání náležitě i oslaví.

Slavii ještě čeká utkání v sobotu v Kralupech s Opavou od 17.30 hod a ukončí pak v neděli na ZS Slavie v Edenu své letošní vynikající účinkování v lize s celkem Litvínova a to od 17.00 hod.