39.kolo, pátek 25.1.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Ústí nad Labem
2:1(1:1, 1.0, 0:0)
Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 18. Tomáš Petráň (Malárik), 38. Andrej Nestrašil (Vokál), - 12. Jakub Hadbavný (Zukal). Vyloučení: 11:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89.

Slavia: Linhart (připraven Krch) - Beránek, Gaisler, Mazanec, Vráblík, Horváth, Soldán -A-, Moščic, - Nestrašil, Doležal, Petráň, Malárik -C-, Freisler, Haffenrichter, Kachlík -A-, Vokál, Česnek.

Ústí nad Labem: Hiadlovský (připraven Dědek) - Procházka, Müller, Mizera, Musílek -C-, Zukal, Šimon, Brož - Kauschitz, Hanzl -A-, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Salač -A-, Vernek, Chládek.

Utkání začalo lépe pro hostující tým. Hned po necelých čtyřiceti vteřinách hry se dočkali brzké přesilové hry. Tu, stejně jako dvě následující se jim ale proměnit nepodařilo. Z první branky zápasu se ale stejně nakonec radovali útočněji naladěnější Lvi. Ve 12. minutě protlačil puk za záda domácího Linharta Hadbavý. Velkou šanci na odpověď dostali domácí v 14. minutě. Ve stejnou chvíli byli vyloučeni hostující Vernek a Šrámek. Ve dvouminutovém dvojitém lvím oslabením se spíše než pětice hráčů v bílém ukázali domácí. Jejich trojice v poli společně s jistým Hiadlovským nepolevila v urputné obraně ani na chvíli. Z dokonaného vyrovnávacího gólu se domácí radovali v minutě 18. se o něj postarala dovjice centrů Petráň - Malárik. Ze zajímavého dění z první třetiny to bylo vše, ta tedy skončila smírným stavem 1-1.

Druhá třetina začala velmi podobně, jako ta první – vyloučením na straně domácích. V případě druhé třetiny se však jednalo o dvojité vyloučení 2+2 minuty. Lvi ve své čtyřminutové šanci neopakovali úspěch z první třetiny, a tato přesilová hra se stala jednou z jejich nevyužitých. Za vyrovnaného stavu se v průběhu druhé třetiny ani jeden z týmů nechtěl pouštět do zbytečného útočného riskování, všech 89 diváků duelu si tak muselo počkat na rozhodující branku téměř sedmnáct minut. V čase 36:59 se podařilo po několikanásobném dorážení skórovat Nestrašilovi. Spolu s kolegou z útoku Vokálem tak vyzrál na hostujícího, skvěle chytajícího Hiadovského a postaral se tím o vítěznou trefu zápasu.

Třetí třetina slibovala podle průběhu konce té předešlé hodně akce, a nezklamala. Co ohánět se měli junioři v maskách na obou stranách. O něco větší zodpovědnost však ležela na domácím Linhartovi. Ten ale důvěru svého týmu nezklamal a i když se měl co ohánět, nepustil za své záda ani jednu střelu z hokejek soupeře.Ke konci zápasu to již mezi oběma celky řádně jiskřilo, a nikdo si neodpustil narazit při každé příležitosti soupeře na mantinel. I přesto již zůstalo skóre zápasu nezměněno, a domácí se mohli radovat z těžce vybojovaných tří bodů.