Sparta
1:4(1:1, 0:1, 0:2)
Slavia
Slavia

Branky a nahrávky: 2. Hybner (Chára, Tůma) – 2. Poletín (Palaščák), 37. Žejdl (Mavrojanidis, Humpolíček), 59. Žejdl (Hellar, Mavrojanidis), 60. Kadlec. Rozhodčí: Lacina - Šatava, Pešek. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 149.

Sparta: Kocián – Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Žovinec – Sovík, Hanták, Kniazev, Krpata, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Kejdana, Merta, Hybner

Slavia: Meravý – Doležal, Barák, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Novák, Krejčík – Poletín, Koubek, Hertl, Kadlec, Hellar, Wszolek, Chlapík, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Müller

Komentář

Jako první zahrozili z kraje zápasu hosté. Zpoza branky našel Žejdl najíždějícího Poletína, ten se střelou počkal, položil si Kociána, svou následnou střelu však poslal jen do náruče sparťanského gólmana.
V následné přesilovce za vyloužení Korandy se už skóre měnilo. Do boční sítě nejprve pálil Palaščák, následně pak put stihl postrčit na Michala Poletína, pro kterého nebylo problém trefit prázdnou klec – 0:1.
Odpověd domácích byla blesková. Hned po buly vyslal Tůma Aleše Hybnera, který střelou zápěstím překvapil Meravého – 1:1.
Ve čtrnácté minutě mohli sparťané skóre otočit. Po Poletínově chybě přebral puk Hrabák, švihem však pouze rozezněl tyč.
Na závěr první třetiny dostali domácí možnost minutové dvonásobné početní převahy. Využít jí však nedokázali. Nejprve opřel Kniazev svůj pokus jen do chráničů obránce, poté jeho střelu zastavil Meravý, když Kniazev dorážel Hantákovu odraženou ránu.

Druhé dějství načala série vyloučení na obou stranách. Při hře 4 na 3 mohl vyrovnat Grin. Po Chárově přihrávce ho však parádně vychytal Meravý.
Zahrozili i hosté. Z mezikruží pálil Palaščák, Kocián jeho střelu vyrazil jen k Humpolíčkovi, jehož dorážku taktéž zneškodnil.
Ve třicáté minutě si Meravý vybral pořádnou dávku štěstí. Od modré pálil rozjetý Chára, puk z jeho hole se otřel o vniřní část Meravého betonu a zamířil jen těsně vedle tyče.
Skóre se měnilo až v přesilovce Slavie. To když vyslal Humpolíček Lukáše Žejdla, který se protáhl mezi dvěma obránci a prostrčil puk mezi Kociánovými betony do branky – 1:2.
Odpovědět mohl Radek Hrabák, který nápřahem zpoza obránce donutil vytíhnou Meravého efektní semafor.

Třetí dějství se odehrávalo především ve třetině hostů, kteří se čím dál tím častěji osvobozovali jen za cenu zakázaného uvolnění. Sparťané si však i přes tlak nedokázali vytvořit mnoho brankových příležitostí.
V jedné z mála velkých šancí se objevil v padesáté minutě Dušan Žovinec, jeho pokus ale Meravý vytěsnil levým betonem.
Když byl za faul vykázán hostující Doležal, šancí sparťanů přibylo. Nejprve pálil Hybner, největší příležitost však promarnil Krpata. Ten tečoval Drvotovo nahození, hostující gólman byl však připraven.
Ve třiapadesáté minutě si Tůma ve střením pásmu vyměnil puk s Hybnerem, ránu druhého jmenovaného však Meravý s vypětím všech sil vykopl.
A tak se skóre měnilo na druhé straně. Poté, co se po time-outu rozhodli domácí odvolat Kociána, dostal se k puku Lukáš Žejdl a zasadil sparťanům rozhodující ránu – 1:3.
Domácím však nezbývalo nic než riskovat. Když se byť jen na chvilku usadili v pásmu Slavie, Kocián opět zamířil na střídačku. V tu chvíli však puk vybojoval Jakub Kadlec a do prázdné branky výsledek pečetil – 1:4.