19.kolo, pátek 14.11.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Třinec
2:4(1:0, 1:2, 0:2)
Třinec

Branky a nahrávky: 3.Kotyra (Müller), 32. Heller - 22.Pavlík (Uher), 22. Bumbál (Teper, Faksa), 45. Chvostek (Burzala), 56. Burzala (Herman) . Rozhodčí: Vláčil, Bláha, Arazímová . Vyloučení: 7:6 . Využití: 1:2 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4 .

Slavia: Dlouhý (Mouček) - Šteiner, Jeník, Hruška, Rittig, Růžička, Semrád, Novák - Tůma, Müller, Hertl, Cikánek, Janoušek, Chlapík, Burša, Kotyra, Tomek, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar

Třinec: Sklenář (Noga) - Senzel, Gonos, Valentík, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář, Teper - Faksa, Rapáč, Chvostek, Bumbál, Matuš, Herman, Šebek, Labaj, Smuž, Franek, Uher, Číhal

Do zápasu vstoupila lépe Slavia. V čase 2:27 rozvlnil síť v třinecké brance Martin Kotyra. Brance předcházelo Müllerovo odebrání puku z holí hostů.

O minutu později mohl navýšit vedení Hertl, ale trefil pouze tyč. Domácí byli jasně lepším týmem, ale nedokázali proměnit sérii šancí, často díky malému důrazu na hraně brankoviště. Zmar v koncovce pokračoval i v přesilových hrách.

Oceláři se dokázali oklepat až v závěrečné pětiminutovce první třetiny. Aktivní hrou dlouhé minuty nepouštěli domácí z obrané třetiny. Slávisté se uchylovali k faulům a darovali Třinci více než minutovou hru pět na tři, kterou rozdělila přestávka. V čase 21:02 se v dvojnásobné převaze prosadil hostující Pavlík a o 43 sekund později ve hře pět na čtyři Bumbál. Hosté byli rázem ve vedení.

Na Slávii padla deka, ale jako blesk z čistého nebe přišel v 32. minutě gól Michala Hellara. Slávistický útočník vystřelil prudkou ránu z pravého kruhu zcela mimo, ale puk se odrazil od bránícího hráče před brankou a zapadl do sítě – 2:2.

Hra se poté uklidnila, bojovalo se hlavně o střední pásmo. V 35. minutě se krásně proháčkoval před gólmana hostí Müller, ale jeho zakončení bylo velice naivní a slabé. Na druhé straně se prohnal mezi beky Bumbál, ale Dlouhý ho vychytal. V poslední minutě druhé části měl Třinec tlak, ale vzešla z něj pouze nastřelená tyč.

Slavia nastoupila do třetí třetiny velice odhodlaně, ale bylo to ona, kdo inkasoval. V 45. brankář Dlouhý pouze vyrazil před sebe střelu od modré a Chvostek puk pohodlně dorazil za jeho záda – 2:3.

Pražané se snažili zápas vyrovnat, ale tento zápas jim asi nebylo přáno. Nejblíže k brance měl kapitán Kadlec, když otřel puk o břevno. Oceláři svoji hru zjednodušili a nerozpakovali se puky vyhazovat ze třetiny přes všechny čáry.

V 56. minutě rozhodl definitivně o osudu zápasu Burzala, který zachytil puk klouzající po mantinelu a pod tlakem napadajících slávistů ho rychle nahodil na branku. Poskakující kotouč k překvapení všech přítomných prošel za Dlouhého záda. Skóre již nezměnila ani závěrečná power-play. Dorostenci museli kapitulovat. Nepředvedli špatný výkon, ale zradila je koncovka a nedisciplinovanost.