06.03.2003, Lukáš Hykš, Jaroslav Andrle

Červenobílá dominance

V úvodu utkání možná Vsetínští mysleli na to, že by si z Edenu mohli odvézt vítězství. Tuto myšlenku jim ale již ve třetí minutě překazil Jan Novák. Poté přišla trefa Antoše a také nešťastného Frola, jehož vlastní branka byla připsána Aleši Krátoškovi. Ten byl také později vyhlášen nejlepším hráčem Slavie v tomto utkání. Vsetín se zmohl pouze na jedinou, zato pohlednou branku Ambruze z minuty pětadvacáté. Když poté Posmyk a Duda ukázali svými trefami kdo je na ledě pánem, bylo o výsledku rozhodnuto. Čtyři branky vstřelila Slavia při přesilovkách.

 
 
CF2, čtvrtek 6.3.2003, Slavia - Vsetín
Slavia
Slavia
5:1(2:0, 3:1, 0:0)
Vsetín
Vsetín
 

Branky a nahrávky: 3. J. Novák (Sup, Antoš), 16. Antoš (Posmyk, Beránek), 21. Krátoška, 29. Posmyk (Krátoška), 34. Duda (Krátoška) - 25. Ambruz (Kacíř). Rozhodčí: Turčan, Venglář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:12, navíc Beránek (Slavia) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 2346. Stav série: 2:0.

 

Slavia: Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák (31. O. Staněk), Graňák, Posmyk, Kolařík - Sailer, Beránek, Antoš - Duda, Krátoška, Sup - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Šaffer, Fadrný, Tomica - Z.Novák

Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, Němec, J. Polák, od 21. min. navíc M. Horák - Kucharczyk, Vak, Stantien - Kacíř, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel, od 26. min. navíc Vymazal, Korotvička, Dubec.

 
 

Komentář

V jednoznačnou záležitost se proměnilo druhé čtvrtfinále mezi Slavií a Vsetínem. Na ledě existovalo celých šedesát minut prakticky jediné mužstvo. Klíčem k úspěchu byly především skvěle sehrané přesilovky. Vůbec vyloučených bylo jak na běžícím pásu, rozhodčí Turčan a Venglář udělili celkem třiadvacet dvouminutových trestů. Slavia dokázala ve čtyřech případech faul soupeře potrestat, k tomu přidala ještě jednu trefu a jen díky snaze Radovana Biegla byli hosté, kteří na Málka vyzráli pouze jedinkrát, ušetřeni od většího debaklu.

Od úvodního vhazování se na ledě pořádně jiskřilo. Již ve druhé minutě musel na trestnou lavici Ambruz a když k němu přisedl po padesáti sekundách Streit, měla Slavia jedinečnou možnost otěvřít účet zápasu. Stačila jí na to necelá půlminuta. Sup našel zpoza branky obránce Nováka, který měl dostatek času a prostoru, aby prostřelil Biegla. Aby Valaši nebyli škodní, mohli si i oni po faulech Šaffera a Krátošky zahrát dvojnásobnou početní převahu. Na rozdíl od soupeře však na tříčlenný obranný šik recept nenalezli a díky sekeře Stantiena skončila jejich přesilovka předčasně. Ve 12. minutě předvedl nádhernou individuální akci ostrostřelec základní části Michal Sup, ke smůle domácích však její zakončení pouze orazítkovalo tyč. Druhé branky se slávisté dočkali až v 16. minutě. Antošovu pumelici vyrazil Biegl tak nešikovně, že obloučkem doplachtila za jeho záda. Hned po vhazování ujel obraně hostů Dlouhý, ale zakončit se mu tentokrát nepodařilo. Ani další závar před Bieglem, o který se postaral první slávistický útok, neskončil gólem, a tak Vsetín odcházel do kabin po dvaceti minutách "pouze" s dvoubrankovým mankem.

Na začátku druhé části dohrávali červenobílí přesilovku, kterou přerušila první přestávka. Vsetínští se nakonec potrestali sami. V čase 20:29 se snažil Frolo uklidit puk do bezpečí, ale místo toho "gumový nesmysl" skončil za zády překvapeného Biegla. Slavia se v této fázi zápasu dostala možná až příliš do euforie. První varování dostali domácí ve 22. minutě, když po nenápadné akci projel Málkovi puk brankovištěm. Na začátku 25. minuty se již ale Valaši dočkali. Za brankou si nikdo nevšímal Ambruze a ten po chvíli míchání s kotoučem našel mezeru v Málkově postoji. Plamínek naděje však hostům velmi rychle uhasnul. Při vyloučení Ambruze napřáhl od modré Posmyk a jeho dělovka rozvlnila síť Bieglovy branky počtvrté. Urostlý obránce se tak dočkal své první trefy v červenobílém dresu. Ve 33. minutě nechal po Stanienově golfáku vyniknout svoji lapačku efektně Roman Málek. V téže minutě na druhé straně našel v dobré pozici Krátoška Radka Dudu, jenž zamířil přesně pod víko. Na konci 34. minuty nebyl daleko od svého prvního gólu pro změnu Dominik Graňák. Biegl byl i nadále v jednom ohni, ve 37. minutě se vytáhl proti nájezdu osamoceného Šaffera. Slavia kontrolovala hru a šanci dostali i sedmý bek Staněk a třináctý forward Zbyněk Novák.

Závěrečné dějství se dohrávalo již jen z povinnosti. Změnu skóre již nepřineslo, zato na trestných lavicích bylo rušno. Vsetínští se ještě sympaticky snažili, podporováni početnou skupinkou svých fanoušků, ale kompaktní slávistická obrana jim byla nepřekonatelnou překážkou. Naopak po šancích Zbyňka Nováka, Tomici a Jaroše mohli inkasovat pošesté. Biegl však již za svá záda žádný puk pustit nehodlal, a tak třetí třetina skončila bez branek.


Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Důležitý krok k úspěchu jsme udělali tím, že jsme dokázali využít úvodní přesilovku pět na tři. Tým se pak uklidnil a myslím, že jsme zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce."

Jan Neliba (Vsetín): "Zápas rozhodly přesilovky. Slavia čtyři využila a má tak kvalitní mužstvo, že si už vývoj utkání kontrolovala. Snad ještě po našem gólu jsme měli určitou šanci, jenže vzápětí jsme zase dvakrát inkasovali. Před poslední třetinou už jsme jen hráče motivovali, aby zápas neodevzdali a neudělali jsme tady nějakou ostudu. Doma bychom rádi vyhráli alespoň jednou."

Názory FB uživatelů


Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"